Հանդիպմանը ներկա էր մի ամբողջ մեծ ընտանիք՝ մայրը, կինը, զավակները, հարս, թոռնիկ, այդ միջավայրում ինչի՞ մասին պետք է խոսեինք․ Բագրատ Սրբազանը՝ Ծառուկյանի հետ հանդիպման մասին 05/30/2024 13:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Ընտանեկան շրջանակում էր հանդիպումը, գրեթե չենք խոսել այդ (շարժման հեղ․) թեմայով, ուղղակի նկարագրել եմ իրավիճակը, սակայն աջակցության-չաջակցության մասին խոսք չի եղել։ Ներկա էր մի ամբողջ մեծ ընտանիք՝ մայրը, կինը, զավակները, հարս, թոռնիկ։ Այդ միջավայրում ինչի՞ մասին պետք է խոսեինք։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Բագրատ Սրբազանը՝ անդրադառնալով Գագիկ Ծառուկյանի հետ հանդիպմանը։
«Խոսակցություն բնական է, որ եղել է, որ ասեմ չի եղել, կնայեք աչքերիս մեջ, կասես՝ սուտ ես ասում սրա պես»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը՝ նշելով, որ խոսակցություն եղել է, քաղաքական կուսակցության ղեկավար է, բարեգործ։
Բագրատ Սրբազանը նշեց՝ ում անունը տալիս է, բռնում են, հիմա մտահոգ է, որ գուցե գնան նաև Գագիկ Ծառուկյանի հետևից, ի՞նչ իմանա։

Архиепископ Баграт Галстанян рассказал о своей встрече с Гагиком Царукяном 05/30/2024 13:17 | Лента новостей
Лидер протестного движения "Тавуш во имя Родины" архиепископ Баграт Галстанян прокомментировал свою встречу с председателем партии "Процветающая Армения" Гагиком Царукяном.
"Встреча проходила в семейном кругу. Мы почти не говорили на эту тему(движения – прим.ред.). Просто я описал ситуацию, однако речи об оказании поддержки не было. На встрече присутствовала большая семья: мать, супруга, дети, невестка…О чем мы должны были говорить в такой среде?" - рассказал архиепископ Баграт Галстанян.
"Естественно, разговор был. Если я скажу, что его не было, то вы посмотрите мне в глаза и скажете, что я вру, как врет этот", - сказал он.
Архиепископ отметил, что "людей, имена которых он называет, задерживают, теперь вот беспокоится: может и за Гагиком Царукяном пойдут, как знать".