Հանրապետության Հրապարակում մի քանի տասնյակ ավտոբուսներով ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացված 05/30/2024 10:50 | Քաղաքական
Հինգշաբթի առավոտյան Հանրապետության Հրապարակը շրջափակված է վահաններով ու սաղավարտներով զինված ոստիկանական զորքերով։ Կառավարության շենքն ամբողջությամբ շրջափակված է բոլոր կողմերից մեծաթիվ ոստիկանական ուժերով։
Հիշեցնենք, որ այսօր հինգշաբթի է, Կառավարության շենքում պետք է տեղի ունենա ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, և «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ սրբազանը երեկ շարժման աջակիցներին հորդորել էր առավոտյան ժամը 10։30 լինել Հանրապետության Հրապարակում։
Բագրատ սրբազանն ասել էր, որ մաքենա ունեցողները գան մեքենայով, մեքենան կանգնեցնեն հենց այն հատվածում, որտեղ իրենց առաջ ոստիկանական արգելք կտեսնեն և քայլեն առաջ՝ ոտքով։

Крупные силы полиции стянуты к площади Республики, где стартовала акция протеста с требованием отставки Пашиняна 05/30/2024 11:00 | Политика
Силы полиции со щитами и в шлемах стянуты к площади Республики в Ереване, где стартовала очередная акция с требованием отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Здание правительства Армении полностью оцеплено плотным полицейским кордоном.
Напомним, в четверг проходит очередное заседание кабмина. Лидер движения "Тавуш во имя Родины" архиепископ Баграт Галстанян вчера призвал сторонников собраться утром в 10:30 на площади Республики. Архиепископ призвал участников движения приехать на площадь на автомобилях и оставить их там, где им дорогу прегради полицейский кордон, и пройти дальше пешком.