Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Բելգիայի փոխվարչապետ Դավիդ Կլարինվալին 05/28/2024   13:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բելգիայի Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում մայիսի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Բելգիայի փոխվարչապետ Դավիդ Կլարինվալին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Բելգիայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության հնարավորություններին առնչվող հարցեր:
Նախարար Պապիկյանը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը և նպատակները, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը:
Քննարկվել են նաև բազմակողմ ձևաչափերով՝ ՆԱՏՕ-ի և ԵՄ շրջանակում համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր։

Ереван и Брюссель обсуждают возможности сотрудничества в сфере обороны 05/28/2024   13:42  |  Лента новостей
В рамках рабочего визита в Королевство Бельгия министр обороны РА Сурен Папикян 28 мая встретился с вице-премьером Бельгии Давидом Кларинвалем. Подробности приводит пресс-служба оборонного ведомства Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся возможностей сотрудничества между Арменией и Бельгией в сфере обороны.
Министр Папикян представил процесс и цели проводимых в Вооруженных силах РА реформ, а также проект правительства РА «Перекресток мира».
Были также обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества в рамках НАТО и ЕС, а также региональной безопасности в многосторонних форматах.
09:25 28/05/2024  |  Лента новостейМинистр обороны Армении отбыл в Брюссель с рабочим визитом
13:36 16/05/2024  |  Лента новостейСтартовал рабочий визит главы МИД Армении в Страсбург
17:08 15/05/2024  |  Лента новостейГлава МИД Армении отправится в Страсбург с рабочим визитом
15:47 14/05/2024  |  Лента новостейПашинян загадал желание, чтобы Армения стала членом ЕС в этом году