Անկախ ու ինքնիշխան երկիր կառուցելու հավաքական կամքը պետք է առաջնորդի մեզ ժողովրդավարական Հայաստան ունենալու ճանապարհին․ Արարատ Միրզոյան 05/28/2024 14:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հանրապետության տոնի առթիվ։
«Այսօր մենք նշում ենք Հանրապետության օրը՝ խորհրդանշելով պետականության վերականգնումը և անկախ ու ինքնիշխան երկիր կառուցելու հավաքական կամքը։ Երբ մենք դժվար ժամանակներ ենք ապրում, դրանք արժեքներ են, որոնք պետք է առաջնորդեն մեզ ուժեղ և ժողովրդավարական Հայաստան ունենալու ճանապարհին՝ ներառյալ հուսալի միջազգային գործընկերությունների միջոցով»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ գրել է Միրզոյանը։

Коллективная воля к построению независимой и суверенной страны должна вести нас по пути к демократической Армении - Арарат Мирзоян 05/28/2024 15:49 | Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян направил поздравительное послание по случаю Дня Республики.
"Сегодня мы отмечаем День Республики, символизирующий восстановление государственности и коллективную волю к построению независимой и суверенной страны. Когда мы переживаем трудные времена, именно эти ценности должны направлять нас на пути к сильной и демократической Армении, в том числе через надежное международное партнерство", - приводит "Арменпресс" запись главы МИД Армении в соцсети X.