Հիմա մեքենաներով ազդանշան տալով պտտվում եք՝ ի աջակցություն ծեծված մեր տղայի, վաղը 8-ին հավաքվում ենք Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում. Սրբազան 05/28/2024   14:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք Սարդարապատ մեր այցելությամբ կարևոր արձանագրում ենք ունեցել, որ այլևս մեր երկրում ասելիք ունեցողը, օրակարգ թելադրողը մենք ենք ու որևէ մեկն ու որևէ բան հետ չի պահելու այդ ճանապարհից։ Այս մասին Հանրապետության հրապարակում հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը։
Նա նաև հայտնեց, որ հայտարարությունից հետո գործողություն ունեն անելու։
«Վաղն առավոտյան ժամը 8-ին հավաքվելու ենք Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում՝ անելիք ունենք։ Այլևս չենք տարածվելու, որովհետև մեր գործողությունները լինելու են միասին»,-ասաց Սրբազանը՝ չհստակեցնելով թե ինչ գործողության մասին է խոսքը։
«Դեռ չենք ասել բայց «дети» անունով գործողությունները հայտնվում են այդտեղ, ես էլ տեսնում եմ երեխաներ են, մոտենում են»,-կատակեց Սրբազանը։
Նա նաև նշեց, որ հիմա մեքենաների ղեկին են նստում ու որքան կարող են ազդանշան եք տալիս։ «Երեկ մեր տղային ազդանշան տալու համար ծեծել են, գլուխը ջարդել են։ Հիմա մենք ի աջակցություն մեր տղայի ազդանշաններ ենք և ի անհամաձայնություն ոստիկանության բռնությանը և անհասկանալի վարքագծի պտտվում ենք քաղաքում, հետո գնալու ենք հանգստանալու»,-ասաց Սրբազանը։
12:44 28/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր հանրահավաք չի լինելու. Բագրատ Սրբազանի առաջնորդությամբ Սարդարապատում հավաքի մասնակիցները վերադառնում են Երևան

"Никто и ничто не заставит нас отступить": архиепископ Баграт Галстанян призвал собраться завтра во дворе церкви Св. Анны 05/28/2024   14:55  |  Лента новостей
Лидер протестного движения "Тавуш во имя Родины" архиепископ Баграт Галстанян призвал по возвращении из Сардарапата выступил на площади Республики в центре Еревана.
"Своим визитом в Сардарапат мы зафиксировали, что повестку дня в нашей стране отныне диктуем мы;  никто и ничто не заставит нас отступить с этого пути. Об этом заявил архиепископ Баграт Галстанян на площади Республики", - заявил архиепископ Баграт Галстанян.
Он призвал собраться в 08:00 29 мая во дворе церкви Святой Анны в Ереване.
"Нам есть, что делать. Отныне мы не станем разбредаться, потому что наши действия должны осуществляться сообща", - сказал архиепископ Баграт Галстанян, не уточнив, о каких конкретно шагах идет речь.
Он призвал сесть за руль автомобилей и сигналить в знак поддержки участника движения.
"Вчера нашего парня избили, разбили ему голову из-за того, он сигналил. Теперь мы будем разъезжать по городу и сигналить в знак поддержки юноши и е знак протеста против насилия со стороны полиции и ее непонятного поведения. Затем мы отправимся отдыхать", - заявил архиепископ Баграт Галстанян.