Ոսկեպար, Բերքաբեր ու Բաղանիս բնակավայրերում սահմանի պահպանությունն ստանձնել է ԱԱԾ-ն, Կիրանցում սահմանվել անցումային սխեմա 05/24/2024   09:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սույն թվականի  մայիսի 24-ից Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերը պաշտոնապես ստանձնում են Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի Տավուշի մարզի Բերքաբեր բնակավայրի 1,9 կմ, Ոսկեպար և Բաղանիս բնակավայրերի 4,9 կմ հատվածների պահպանությունը։ Այդ մասին հայտարարությամբ է հանդես եկել ԱԱԾ-ն:
«Պետական սահմանի Կիրանց բնակավայրի 5,8 կմ հատվածի պահպանությունը, մինչև 2024 թվականի հուլիսի 24-ը, կիրականացվի անցումային սխեմայով:
Միևնույն տրամաբանությամբ, Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից սահմանային հանդիպակաց հատվածների պահպանությունը սույն թվականի մայիսի 24-ից իրականացվելու է Ադրբեջանի Հանրապետության պետական սահմանապահ ծառայության ստորաբաժանումների կողմից», - ասվում է հայտարարության մեջ։
14:58 19/05/2024  |  ՔաղաքականԿիրանցի հատվածում սահմանապահ զորքերը իրականացնում են սահմանի պահպանությունը ստանձնելուն ուղղված աշխատանքներ.ԱԱԾ
18:55 18/05/2024  |  ՔաղաքականԱդրբեջանի պահանջները բոլորը կատարում են եռանդով ու մի բան էլ վատ սցենարով. Դանիելյան
19:35 17/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄտավորականները ստորագրահավաք են սկսել՝ հանուն հայրենիքի փրկության (տեսանյութ)
15:31 14/05/2024  |  ՔաղաքականՍահմանազատման անօրինականության հարցով հաղորդում են ներկայացնում Դատախազություն. ուղիղ
09:38 13/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները բիրտ ուժ են կիրառում խաղաղ հավաքի մասնակիցների նկատմամբ ու խոտ հավաքում. ինչ է կատարվում քաղաքում
09:19 13/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհնազանդության ակցիաներ Երեւանում. փակ են մի շարք փողոցներ
23:33 12/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱմոթ է նրանց իշխանություն անվանելը, ինչ իշխանություն. Շիրակի թեմի առաջնորդ
22:47 12/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈվքեր չեն կարող լինել վարչապետի թեկնածու. շարժման առաջնորդը ներկայացրեց պահանջները
16:47 11/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍպասում ենք ձեզ ազատագրված եւ հաղթանակած Հայաստանում. Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը դիմել է սփյուռքահայությանը (տեսանյութ)

Погранвойска Армении приступают к охране участков госграницы у сел Беркабер, Воскепар и Баганис 05/24/2024   09:30  |  Лента новостей
Пограничные войска Службы национальной безопасности Республики Армения с 24 мая текущего года официально берут на себя охрану участков государственной границы Республики Армения  - 1,9 км у населенного пункта Беркабер и 4,9 км у населенных пунктов Воскепар и Баганис Тавушской области РА. Об этом сообщает СНБ Армении.
"Охрана  государственной границы участка протяженностью 5,8 км у населенного пункта Киранц до 24 июля 2024 года будет осуществляться по переходной схеме", - говорится в сообщении.
Отмечается, что по той же логике охрана встречных пограничных участков со стороны Азербайджанской Республики с 24 мая текущего года будет осуществляться подразделениями Государственной пограничной службы Азербайджанской Республики.