Փաշինյանը չի մեկնել Աշգաբադ՝ մասնակցելու ԱՊՀ վարչապետների հանդիպմանը 05/24/2024 17:24 | Քաղաքական
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Աշգաբադ չի եկել ԱՊՀ երկրների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին։ Այս մասին հայտնում է ТАСС-ի թղթակիցը։
Հայաստանի անունից հանդիպմանը մասնակցել է Անկախ Պետությունների Համագործակցության կանոնադրական և այլ մարմիններում հանրապետության մշտական լիազոր ներկայացուցիչ, Բելառուսում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռազմիկ Խումարյանը։
«Երևանը վերջերս բացակայում է որոշ ինտեգրացիոն ձևաչափերի հանդիպումներից։ Փաշինյանը ներկա չի եղել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության որոշ գագաթնաժողովներին»,-հավելել է ТАСС-ը։

Никол Пашинян не приехал в Ашхабад на встречу премьеров СНГ 05/24/2024   17:36  |  Политика
Премьер-министр Армении Никол Пашинян не приехал в Ашхабад на заседание Совета глав правительств стран СНГ, передает корреспондент ТАСС.
От Армении на встрече присутствовал постоянный полномочный представитель республики при уставных и других органах Содружества Независимых Государств, чрезвычайный и полномочный посол Армении в Беларуси Размик Хумарян.
Ереван в последнее время пропускает встречи в некоторых интеграционных форматах. Так, Пашинян не присутствовал на некоторых саммитах Организации Договора о коллективной безопасности, пишет агентство.