Ընդդիմությունը ԱԺ նիստերին չի մասնակցում, բայց գրանցվում է, գուշակեք, թե ինչու. Ալեն Սիմոնյան 05/23/2024   12:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը տելեգրամյան իր էջում անդրադարձել է ընդդիմության նիստերից բացակայություններին։ Նա մասնավորապես նշել է.
«Ընդդիմությունը չի մասնակցում ԱԺ նիստերի մեծ մասին, ընդհանրապես չի մասնակցում ԱԺ խորհրդի նիստերին, ընդդիմությունը չի մասնակցում օրենքների քննարկման գրեթե 90% տոկոսին, ընդդիմությունը պարբերաբար չի մասնակցում կառավարության հետ հարց ու պատասխանին, ընդդիմությունը թեկնածուներ չի առաջադրում ԱԺ մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների և ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոններում, գրեթե չի զբաղվում այդ հանձնաժողովների գործառույթներով, բայց ընդդիմությունը գալիս է, գրանցվում է և գալիս մասնակցում է օրենքների քվեարկություններին՝ դեմ կամ ձեռնպահ:
Գուշակեք, թե ինչու.
Պատասխանը պարզ է՝
ԱԺ մեկ նիստից բացակայության դեպքում աշխատավարձից պահվում է շուրջ - 24.000 դրամ
Սա, հիրավի, չընդդիմության չօրակարգի և չգոյության լավագույն օրինակ է»:
17:07 22/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԼյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահն Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպմանը կարևորել է ռազմագերիների անհապաղ վերադարձը
11:16 22/05/2024  |  Սոցիալական ցանցերԵթե չհարկվելու մասին տեղեկությունները սուտ են, ուրեմն անհանգստանալու բան էլ չկա, չէ՞. Ալեն Սիմոնյան
10:32 22/05/2024  |  ՔաղաքականՇատ ցավալի ու անհասկանալի դեպք է, հաջորդիվ Իրանի նախագահը պետք է գար Հայաստան, ինչը շատ կարևոր էր. Ալեն Սիմոնյան
20:15 21/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍուտ և անտեղյակություն․ եկեղեցին արձագանքել է Ալեն Սիմոնյանի «հարկ վճարելու» հայտարարությանը
18:11 21/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանն ու Ռուսլան Ստեֆանչուկը քննարկել են անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում եւ Ուկրաինայում
16:20 21/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԳործակալական ցանց են ներկայացնում, էդ ամեն ինչը գրքերից գիտենք, ձեւեր ունեն. Ալեն Սիմոնյան (տեսանյութ)
14:38 21/05/2024  |  Քաղաքական2026 թվականի ընտրություններում ՔՊ-ն Կիրանցում հաղթելու է շռնդալից ձեւով. Ալեն Սիմոնյան

Ален Симонян предложил угадать, почему оппозиция не участвуете в заседаниях НС Армении, но регистрируется 05/23/2024   13:24  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян прокомментировал отсутствие оппозиции на заседаниях НС.
Он указал, что оппозиция не участвует в большинстве заседаний НС, вообще не присутствует на заседаниях совета НС. Оппозиция не участвует в рассмотрении почти 90% законов, периодически бойкотирует правительственный час в парламенте. Оппозиция не выдвигает кандидатов на должности глав и заместителей руководителей постоянных комиссий, почти не занимается функциями этих комиссий, отметил он.
"Но оппозиция приходит, регистрируется и является на голосование по законам, высказываясь "против" или воздерживается. Угадайте, почему?Ответ прост: при отсутствии на одном заседании НС из заработной платы удерживают 24 тыс. драмов. Это поистине наилучший пример неповестки неоппозиции и ее несуществования", - написал Симонян в своем Telegram-канале,