Իշխանությունն արդեն զավթված է, թող ոչ մեկի վրա իշխանություն զավթելու կասկած չունենան. Բագրատ Սրբազան 05/22/2024 16:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Իշխանությունն արդեն զավթված է, թող ոչ մեկի վրա իշխանություն զավթելու կասկած չունենան։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Բագրատ Սրբազանն՝ անդրադառնալով Քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրությանը, ըստ որի՝ հայտնի է, երգիչ Սպիտակցի Հայկոյի որդին՝ Հրաչյա Ղևոնդյանը ձերբակալվել է մայիսի 26-ին իշխանության զավթումը նախապատրաստելու կասկածանքով։
«Սա այն անհանգստությունն է, որ իրենք ունեն, թե ինչ է լինելու այս շարժումը, երեկ հեգնանքով խոսում էին, անդրադառնում էին, այսօր արդեն մարդկանց են ձերբակալում։ Փաստացի հիմքեր են պետք դրա համար, վերցնել ասել իշխանություն են ուզել զավթել՝ ի՞նչ կերպով կամ ի՞նչ հիմքերով, չգիտեմ»։
Դիտարկմանը, թե մտավախություն չունե՞ն, որ մայիսի 26-ի հանրահավաքին իշխանությունները կարող են ուժ կիրառվել, կամ իրեն մեկուսացնելու փորձեր անեն՝ նա պատասխանեց, թող փորձեն։ «Մենք որևէ հակաօրինական բան չենք անում, մեր երկրում, մեր անելիքները վերստին կասեմ, ուղղված են ստի ողջ գործընթացը կասեցնելուն և, բնականաբար, մեր պետության ամբողջ արժեքային իմաստով փոփոխություն բերելու»։

"Власть уже узурпирована" - Баграт Србазан прокомментировал сообщения о задержании сына известного певца 05/22/2024 17:06 | Лента новостей
Власть уже узурпирована, нечего кого-либо подозревать в ее захвате. Об этом заявил лидер движения "Тавуш во имя Родины", предстоятель Тавушской епархии ААЦ архиепископ Баграт Галстанян, комментируя сообщение СК Армении, согласно которому сын известного певца Айка Гевондяна(Спитакци Айко) был задержан по подозрению в подготовке захвата власти 26 мая.
"Это то, что их беспокоит. Их волнует, чтоб будет с этим движением. Намедни иронизировали, а сегодня уже задерживают людей. Для этого нужны фактические основания…", - сказал он.
В ответ на вопрос, нет ли у них опасений, что на предстоящем 26 мая митинге власти могут применить силу или предпринять попытку изолировать его, он заявил: "Пусть попробуют".
"Мы ничего противоправного не делаем. Наши шаги направлены на пресечение всего лживого процесса и, естественно, привнесение изменений в государстве в смысле ценностей", - сказал архиепископ.