Ալեն Սիմոնյանն ու Ռուսլան Ստեֆանչուկը քննարկել են անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում եւ Ուկրաինայում 05/21/2024 18:11 | ԼՐԱՀՈՍ
Ուկրաինական կողմի նախաձեռնությամբ մայիսի 21-ին տեղի է ունեցել զրույց տեսակոնֆերանսի ձեւաչափով ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի եւ Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի նախագահ Ռուսլան Ստեֆանչուկի միջեւ:
Զրուցակիցները քննարկել են անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում եւ Ուկրաինայում, Հայաստան-Ուկրաինա միջխորհրդարանական կապերի ընդլայնման հնարավորությունները, ինչպես նաեւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Спикеры парламентов Армении и Украины обсудили вопросы безопасности на Южном Кавказе 05/22/2024   00:06  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Ален Симонян и спикер Верховной Рады Украины Руслан Стефанчук обсудили ситуацию с безопасностью на Южном Кавказе и в Украине. Об этом во вторник сообщила пресс-служба парламента Армении.
Беседа состоялась в режиме видеоконференции по инициативе украинской стороны.
Собеседники обсудили ситуацию с безопасностью на Южном Кавказе и в Украине, возможности расширения межпарламентских связей Армения-Украина, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.