ԱԺ-ն վերսկսել է աշխատանքները. պատգամավորները 1 րոպե լռությամբ հարգեցին Իրանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների հիշատակը 05/21/2024   10:41  |  Քաղաքական
Ազգային ժողովում այսօր մեկնարկել է հերթական քառօրյան: Օրակարգում ընդգրկցած է 19 հարց, այդ թվում Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության հարցը: Դատավորի թեկնածուն հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանի եղբայրն է, ԲԴԽ նախկին անդամ Դավիթ Խաչատուրյանը:
Օրակարգում ընդգրկված 7 հարցեր քննարկվելու են երկրորդ ընթերցմամբ:
Նշենք, որ ընդդիմադիր պատգամավորների մի մասն այս օրերին Կիրանցում է, բայց նրանց մյուս մասը, որոնք Երևանում են, կմասնակցեն նիստերին։
Մինչ օրակարգային հարցերի քննարկումը՝ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանի առաջարկով հարգեցին Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի և մյուս բարձրաստիճան պաշտոնյաների հիշատակը։
10:20 21/05/2024  |  ՔաղաքականԿիրանցը բաժանում են երկու մասի. ինչ է քննարկվում ԱԺ նիստում. ուղիղ
10:59 04/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ական պատգամավորները Վաշինգտոնում հանդիպել են ԱՄՆ Պետքարտուղարության Կովկասի եւ տարածաշրջանային հակամարտությունների հարցերով գրասենյակի տնօրենին
19:48 03/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամները հանդիպել են «Freedom House»-ի միջազգային ծրագրերի ներկայացուցիչներին

Парламент Армении почтил минутой молчания память погибших при крушении вертолета президента Ирана 05/21/2024 10:58 | Политика
В Национальном собрании сегодня начались очередные четырехдневные заседания. В повестку дня заседаний включены 19 вопрос, в том числе вопрос об избрании судей Конституционного суда. Кандидатом в судьи является брат председателя Антикоррупционного комитета РА Сасуна Хачатрян, член Высшего судебного совета Давид Хачатрян.
7 вопросов, включенных в повестку дня, будут рассмотрены во втором чтении.
Отметим, что часть оппозиционных депутатов в эти дни находится в Киранце, но остальные, которые в Ереване, примут участие в заседаниях и планируют задать острые вопросы относительно незаконной делимитации в Тавуше.
До того, как перейти к обсуждению вопросов повестки дня, по предложению секретаря фракции "Армения" Арцвика Минасяна Национальное Собрание РА почтило минутой молчания память президента Ирана и сопровождавших его высокопоставленных лиц, погибших при крушении вертолета.