Կիրանցի ճանապարհից 14 քաղաքացու են բերման ենթարկել 05/20/2024 17:15 | ԼՐԱՀՈՍ
Կիրանցի ճանապարհին ոստիկանության ծառայողները բերման են ենթարկել 14 քաղաքացու։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՆԳՆ-ից։
Ըստ ՆԳՆ-ի՝ քաղաքացիները բերման են ենթարկվել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի հիմքով՝ ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջը չկատարելու համար։
Հատկանշական է, որ ոստիկանության ծառայողները բիրտ ուժի կիրառմամբ՝ ծեծելով, բերման են ենթարկել քաղաքացիներին՝ իբրև փակ ճանապարհը չբացելու համար, մինչդեռ, ճանապարհը հենց ոստիկաններն են փակել, քանի որ քաղաքացիները փորձել են պարզապես մուտք գործել Կիրանց գյուղ, ոչ թե՝ հավաք իրականացնում։

Полицейские на въезде в Киранц подвергли приводу 14 человек 05/20/2024   17:36  |  Лента новостей
Полицейские подвергли приводу 14 человек на въезде в село Киранц. Об этом "ФактИнфо" сообщили в МВД Армении.
По сообщению ведомства, граждане были подвергнуты приводу на основании статьи 182 Кодекса об административных правонарушениях (невыполнение законного требования полицейского).
Примечательно, что сотрудники полиции с применением грубой силы подвергли приводу граждан за якобы перекрытие дороги. Между тем дорогу перекрыли сами полицейские; граждане пытались просто попасть в село Киранц, а не акцию проводили.