Ալիևի հետ հանդիպման ժամանակ Ռաիսիի հայտարարությունից մեկ ժամ անց նրան տեղափոխող ուղղաթիռը վթարային վայրէջք կատարեց․ ինչ է հայտարարել Իրանի նախագահը 05/20/2024   11:44  |  Սոցիալական ցանցեր
Կովկասյան թաթարների ցեղապետի հետ հանդիպման ժամանակ Իրանի նախագահ Ռաիսին այսպիսի հայտարարություն է անում «Պաղեստինի հարցը համարվում է մահմեդական աշխարհի թիվ մեկ հարցը, և ես կասկած չունեմ, որ Իրանի և Ադրբեջանի ժողովուրդները միշտ աջակցում են Պաղեստինի և Գազայի ժողովրդին ու ատում սիոնիստական ռեժիմին»: Մի քանի ժամ հետո Իրանի պատվիրակությանը տեղափոխող 3 ուղղաթիռներից հենց նախագահ Ռաիսիին տեղափոխող ուղղաթիռն է վթարային վայրէջք է կատարում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է միջազգայնագետ Գրիգոր Բալասանյանը։
«Պատահականությո՞ւն է։ Թե Ալիևը անբավարար ստացավ Արևմուտքից իրեն տրված առաջադրանքը կատարելիս? Սկզբում Ֆիցո, հիմա' Ռաիսի։ Մի տեսակ շատ չե՞ն պատահականությունները»,- գրել է Բալասանյանը։

Эксперт напомнил о заявлении президента Ирана на встрече с Алиевым за несколько часов до крушения вертолета 05/20/2024   12:32  |  Social Media
Во время встречи с вождем кавказских татар в Ковсакане президент Ирана Раиси сделал следующее заявление: "Палестинский вопрос является первоочередным вопросом мусульманского мира, и мы убеждены, что народы Ирана и Азербайджана всегда поддерживают народы Палестины и Газы и ненавидят сионистский режим". Спустя несколько часов из трех перевозивших иранскую делегацию вертолетов аварийную посадку совершает вертолет, на борту которого был Раиси. Об этом в воскресенье написал эксперт по международным вопросам Григор Баласанян.
"Совпадение? Или Алиев получил неудовлетворительную оценку при выполнении задачи, поставленной перед ним Западом? Сначала Фицо, теперь Раиси. Не много ли совпадений?" - написал Баласанян.