ՀԱԿ-ի հետ հանդիպել և խոսել ենք գործընթացների և իրենց դիրքորոշման մասին. Բագրատ Սրբազան 05/17/2024   12:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բագրատ Սրբազանը դեռևս չի հանդիպել ՔՊ-ից որևէ մեկին։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Տովուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը՝ դեպի ԵՊՀ երթի ընթացքում։
Անդրադառնալով ՀԱԿ անդամների հետ հանդիպմանը՝ Բագրատ Սրբազանը նշեց, որ քննարկումներ են եղել գործընթացների վերաբերյալ, նրանց կեցվածքի, դիրքորոշման, ի վերջո, երկար տարիների բարեկամություն ունեն, մտերմություն, բնական գործընթացի մաս է։
Ինչ վերաբերում է կուսակցություններին հետ հանդիպման հրավերին, Սրբազանը հայտնեց, որ մի մասի հետ հանդիպել են արդեն։ Հարցին՝ ՔՊ-ից որևէ արձագանք եղե՞լ է հանդիպելու, քննարկման մասնակցելու՝ Սրբազանը բացասական պատասխան տվեց։
08:21 17/05/2024  |  ՄամուլԲագրատ սրբազանը զգուշավոր է դարձել․ «Հրապարակ»
16:38 16/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱյլևս հրատապություն և հրամայական է դարձել ժամ առաջ հեռացնելու այս իշխանությունը․ սա արյունաքամության ամբողջական մի շղթա է, որը պետք է կանգ առնի․ Սրբազան հոր ուղերձը
15:51 16/05/2024  |  Սոցիալական ցանցերԻր ցեխարձակումներում Արման Բաբաջանյանը խեղաթյուրում է անգամ սեփական անցյալը. Տեր Եսայի քահանա Արթենյան
12:20 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍամվել Դանիելյանին պաշտոնից ազատել են՝ քայլերթի ժամանակ արքեպիսկոպոսին մոտենալու, ողջագուրվելու համար․ Թամամյան
12:18 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲժիշկ Դանիելյանն անձամբ կխոսի իրեն աշխատանքից ազատելու պատճառների մասին
07:56 15/05/2024  |  ՄամուլԲագրատ արքեպիսկոպոսը ՀՀ-ում սեփական ոչինչ չունի, անգամ՝ տուն. «Ժողովուրդ»

Архиепископ Баграт Галстанян встретился с представителями партии Левона Тер-Петросяна 05/17/2024   14:18  |  Лента новостей
Лидер движения "Тавуш во имя Родины" архиепископ Баграт Галстанян пока не встречался ни с кем из представителей партии "Гражданский договор". Об этом заявил сам глава Тавушской епархии архиепископ Баграт Галстанян в ходе шествия в ЕГУ.
Коснувшись встречи с представителями партии "Армянский национальный конгресс", Баграт Србазан отметил, что обсудил с ними сложившуюся в стране ситуацию и позицию АНК.
Что касается приглашения на встречу с партиями, Србазан сообщил, что с частью из них уже встретился. На вопрос, отреагировала ли правящая партия "Гражданский договор" на проведение встречи, участие в дускиссуу, архиепископ ответил отрицательно.
10:50 17/05/2024  |  ПолитикаЖители тавушского села Киранц продолжают перекрывать межгосударственную трассу
09:26 17/05/2024  |  Лента новостейПоведение и заявления Гегама Назаряна не отражают точку зрения фракции "Армения" - Оганян
18:04 16/05/2024  |  Лента новостейНапряженная обстановка в Киранце: жители перекрыли межгосударственную дорогу