Սուրեն Պապիկյանը հետևել է զինված ուժերում ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների գործնական փուլի ընթացքին 05/17/2024 17:31 | ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 17-ին Սուրեն Պապիկյանը հետևել է զինված ուժերում մայիսի 14-ին մեկնարկած ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների գործնական փուլի ընթացքին:
Զորավարժության ղեկավար կազմը, առանձին ծառայությունների պետերը նշել են այս անգամ անցկացվող զորախաղերի առանձնահատկությունները, զորատեսակների ներդաշնակումը, ներկայացրել հարձակողական և պաշտպանողական ստորաբաժանումների մտահղացումները:
Պաշտպանության նախարարը ժամանակակից միջոցներով դիտարկել է զորավարժությանը մասնակից ստորաբաժանումների գործողությունները, հետևել ներգրավված հրետանային, հակաօդային պաշտպանության, հատուկ նշանակության, ռադիոէլեկտրոնային պայքարի զորքերի իրականացրած ներդաշնակման ընթացքին:

Министр обороны Армении понаблюдал за ходом стратегических командно-штабных учений 05/17/2024   18:07  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян 17 мая проследил за ходом практического этапа стратегических командно-штабных учений в Вооруженных Силах, начавшихся 14 мая. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Командный состав, руководители отдельных служб отметили особенности проводимых маневров, гармонизацию родов войск, представили задумки наступательных и оборонительных подразделений.
Министр обороны наблюдал за действиями участвующих в учениях подразделений, следил за ходом слаживания задействованных в них артиллерии, ПВО, спецназа и войск радиоэлектронной борьбы(РЭБ).