Այլևս հրատապություն և հրամայական է դարձել ժամ առաջ հեռացնելու այս իշխանությունը․ սա արյունաքամության ամբողջական մի շղթա է, որը պետք է կանգ առնի․ Սրբազան հոր ուղերձը 05/16/2024   16:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գիշերը՝ մթության քողի տակ տեղի է ունեցել այս տխրահռչակ սահմանազատման և սահմանագծման հանձնաժողովների հերթական նիստը, որի արդյունքում արձանագրում ենք, որ այս իշխանությունը չի շեղվել իր հանցավոր ճանապարհից, ինչի մասին է վկայում արձանագրության նկարագրության համաձայնությունը, մամուլի հաղորդագրությունները, կառավարության ղեկավարի աշխատակազմի կողմից տրված պարզաբանումները: Այն տեղի է ունենում՝ ի հաշիվ մեր պետության, մեր ժողովրդի, մեր կյանքի և մեր քաղաքացու, ընդհանրապես մեր գոյության: Այս մասին հայտարարել է Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ Սրբազանը՝ իր ուղերձում։
«Իշխանությունների վրա ազդեցություն չունեցան այն լայն հիմնավորումները, իրավական, օրենսդրական դաշտում, որոնք տրվել են բազմաթիվ մասնագետների կողմից, արձանագրված փաստերը, բարոյական հիմքերը և միաժամանակ այն լայն անհամաձայնությունը, որ հայտնել են քաղաքացիները: Դա ևս մեկ անգամ փաստում է, որ նրան գործում են Սահմանադրության, օրենքների, իրավունքի, ինքնության, բարոյականության, տրամաբանության բոլոր տեսակի չափանիշներին հակառակ: Այդ իմաստով անհրաժեշտություն է դարձել գնալ ոչ թե հետևանքների հետևից, այլ ուղղակիորեն վերացնելու պատճառները: Պատճառը մեկն է և այն Երևանում է, եւ այլևս հրատապություն ու հրամայական է դարձել ժամ առաջ բոլորիս ջանքերով, համառ կամքով, համբերությամբ և վստահությամբ հեռացնելու այս իշխանությունը իր ամբողջ ապօրինություններով հանդերձ և նոր կյանք հաստատելու մեր երկրում: Սա արյունաքամության ամբողջական մի շղթա է, որը պետք է կանգ առնի: Մենք մեր անհամաձայնությամբ, առաջիկա գործողություններով, որոնց մասին որոշակիորեն, կոնկրետ կերպով կներկայացնենք ձեզ, պետք է ընթանանք այս ճանապարհով, որովհետև այլ ելք, նախընտրություն մեզ համար չկա»,- հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը:
15:51 16/05/2024  |  Սոցիալական ցանցերԻր ցեխարձակումներում Արման Բաբաջանյանը խեղաթյուրում է անգամ սեփական անցյալը. Տեր Եսայի քահանա Արթենյան
12:20 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍամվել Դանիելյանին պաշտոնից ազատել են՝ քայլերթի ժամանակ արքեպիսկոպոսին մոտենալու, ողջագուրվելու համար․ Թամամյան
12:18 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲժիշկ Դանիելյանն անձամբ կխոսի իրեն աշխատանքից ազատելու պատճառների մասին
07:56 15/05/2024  |  ՄամուլԲագրատ արքեպիսկոպոսը ՀՀ-ում սեփական ոչինչ չունի, անգամ՝ տուն. «Ժողովուրդ»

Архиепископ Баграт Галстанян заявил о необходимости скорейшего отстранения действующей руководства Армении от власти 05/16/2024   17:36
Под покровом ночи состоялось очередное заседание печально известных комиссий Армении и Азербайджана по делимитации и демаркации границы, по итогам которого можно констатировать, что нынешняя власть не отклонилась от своего преступного пути, о чем свидетельствует договоренность по протоколу-описанию, пресс-релизы, последовавшие от аппарата главы правительства разъяснения. Об этом заявил лидер движения "Тавуш во имя Родины", предстоятель Тавушской епархии ААЦ архиепископ Баграт Галстанян.
По его словам, это происходит за счет нашего государства, нашего народа, нашей жизни и нашего гражданина и существования в целом
"Весомые доводы многочисленных специалистов в правовой и законодательной сфере, зафиксированные факты, моральные основания и одновременно высказанное гражданами широкое несогласие не возымели влияния на власть. Это является еще одной констатацией факта, что они действуют вопреки всем нормам Конституции, законам, праву, идентичности, морали и логике. В этом смысле назрела необходимость не в борьбе с последствиями, а в устранении причин. А причина заключается в одном и она в Ереване: отныне немедленное отстранение этого руководства со всеми ее беззакониями от власти с помощью консолидации общих усилий, твердой воли, терпения и уверенности и начало новой жизни в нашей стране является императивом и неотложной задачей. Это целая цепочка обескровливания, которую следует разорвать. Мы своим несогласием и предстоящими действиями, которые  конкретно будут представлены вам, должны идти по этому пути, потому что другого выхода нет. У нас нет выбора", - заявил Баграт Србазан.
14:06 16/05/2024  |  ИнтервьюМира не будет: пастырь есть, но его нет - Вадим Арутюнов
12:05 16/05/2024  |  Лента новостейТрое участников акции протеста у здания правительства Армении доставлены в полицию