Պաշտպանության նախարարի տեղակալը մասնակցել է IDEB-2024 պաշտպանական ցուցահանդեսին 05/15/2024 14:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 14-15-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը՝ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորությամբ, Սլովակիայի պաշտպանության նախարարության հրավերով Բրատիսլավայում մասնակցել է IDEB-2024 պաշտպանական ցուցահանդեսին։ Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Միջոցառման շրջանակում հանդիպումներ են տեղի ունեցել Սլովակիայի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի, Սլովակիայի էկոնոմիկայի նախարարության ներդրումների և առևտրի զարգացման գործակալության գլխավոր տնօրենի և ռազմարդյունաբերական համալիրի ընկերությունների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Սլովակիա ռազմատեխնիկական և ռազմատեխնոլոգիական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ։

Армения и Словакия обсудили вопросы военно-технического сотрудничества, достигнут ряд договоренностей 05/15/2024 14:53 | Лента новостей
Делегация министерства обороны РА во главе с заместителем министра обороны Кареном Брутяном 14-15 мая приняла участие в оборонной выставке IDEB-2024 в Братиславе.
Делегация МО Армении находится в Братиславе по приглашению министерства обороны Словакии.
Как сообщает пресс-служба МО Армении, в рамках мероприятия состоялись встречи с заместителем председателя правительства и министром обороны Словакии Робертом Калиняком, генеральным директором Агентства по развитию инвестиций и торговли Министерства экономики Словакии, с компаниями военно-промышленного комплекса.
В ходе встреч были обсуждены вопросы, касающиеся военно-технического и военно-технологического сотрудничества между Арменией и Словакией, был достигнут ряд договоренностей.