Հասարակական կարգ ենք պահում, ի՞նչ ենք անում, դրսից այսքան հյուրեր կան․ ոստիկանապետը՝ աննախադեպ թվով ոստիկանական զորքեր կենտրոնացնելու մասին 05/15/2024   16:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հասարակական կարգ ենք պահում, ի՞նչ ենք անում։ Դրսից այսքան հյուրեր կան։ Պարտավոր ենք հասարակական կարգ պահել։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով Օպերայի տարածքում աննախադեպ թվով ոստիկանական զորքի կուտակմանը։
Դիտարկմանը, որ նախկինում երբևէ այդքան ուժեր չեն կենտրոնացվել՝ Հովհաննիսյանն արձագանքեց՝ նշելով, որ «այնպես չէ, որ մենք միշտ այսքան հյուրեր ենք ունենում, 70-ից ավելի երկրներից հյուրեր կան»։
15:51 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայտարարություն․ ՆԳՆ ոստիկանությունը մշտապես իրականացրել և այս պահին էլ շարունակում է իրականացնել հասարակական կարգի և անվտանգության ապահովմանն ուղղված միջոցառումներ
15:29 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի վարչապետին
14:42 15/05/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՔԿ-ն հրապարակել է Դոն Պիպոյի լուսանկարը՝ պնդելով, թե հավաքի մասնակիցներին նյութապես շահագրգռել են
14:31 15/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են ԶՖԳ-ի հետ համագործակցությամբ ՀՀ-ում իրականացվող և առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերը
08:26 15/05/2024  |  ՄամուլԱյսօր վերջին օրն է․ «Հրապարակ»
08:18 15/05/2024  |  ՄամուլՁեզ կեղեքել են, չեն թողել կրթվեք. Նիկոլ Փաշինյանը խաբել է. Մաս 207. «Ժողովուրդ»
18:38 14/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Դանիայի խորհրդարանի խոսնակ Սյորեն Գադեի հետ
18:03 14/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՊատերազմը, որ տեղի ունեցավ մեր տարածաշրջանում, հետագա զարգացումների նախաբանն էր, այժմ հիմնական հարցը անվտանգությունն է. Փաշինյան
17:58 14/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԺամանակն է, որ ձեռք բերված համաձայնությունները արտացոլվեն խաղաղության պայմանագրում. Փաշինյան
17:19 14/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀուսով ենք` գլոբալ ժողովրդավարությունը կկանգնի մեր կողքին մարտահրավերներին դիմակայելու հարցում. վարչապետ Փաշինյանը մասնակցել է «Կոպենհագենի ժողովրդավարության գագաթնաժողով»-ին

Глава полиции Армении объяснил концентрацию крупных сил полиции у Оперного театра 05/15/2024   16:24
Поддерживаем общественный порядок, заявил начальник полиции Армении Арам Ованнисян, комментируя концентрацию крупных сил полиции на территории, прилегающей к Национальному академическому театру оперы и балета.
"Поддерживаем общественный порядок. Что еще делаем? У нас многочисленные гости из-за рубежа. Мы обязаны поддерживать общественный порядок", - сказал он.
В ответ на ремарку о том, что ранее никогда такой концентрации сил не наблюдалось, Ованнисян отметил, что "не каждый раз к нам едут столько гостей, прибыли гости из более чем 70 стран". Он отметил, что участники шествия могут провести свое мероприятие неподалеку.
Глава полиции Армении попросил журналистов, не задавать ему политических вопросов.
Ранее сообщалось, что дляучастия в 33-м ежегодном собрании и бизнес-форуме Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) в Армению прибыли делегации из 74 стран.