Լրագրողին առերևույթ վրաերթի ենթարկելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ 05/14/2024   13:11  |  Քրեական խրոնիկոն
2024 թվականի մայիսի 14-ին՝ ժամը 10։50-ին, բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Երևան քաղաքի Խ.Աբովյան փողոցում վրաերթի ենթարկվելու հետևանքով իրենց մոտ բուժօգնության է դիմել Նարե Գևորգյանը։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ ՃՏՀ քննության բաժնում, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 1-ին մասով, նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Քրեական վարույթի նախաքննությամբ նախնական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ տուժած անձը հանդիսանում է մայրաքաղաքում անցկացվող ակցիաները լուսաբանող, Mediahub.am կայքի լրագրող Նարե Գևորգյանը, իսկ պատահարը տեղի է ունեցել, նախնական տվյալներով, ոստիկանական «Գազել» մակնիշի ավտոմեքենայով ոստիկանության ծառայողների կողմից նշված ճանապարհահատվածում հատուկ ծառայություն իրականացնելիս:
Տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ դեպքի պահին նշված տրանսպորտային միջոցի առկայծող կապույտ և կարմիր փարոսիկները և հատուկ ձայնային ազդանշանը միացված են եղել։
Քրեական վարույթով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Կատարվում է նախաքննություն: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի ամբողջական հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
08:09 14/05/2024  |  ՄամուլՓաշինյանը կատարել է Ալիեւի հերթական պահանջը․ «Հրապարակ»
07:56 14/05/2024  |  ՄամուլՀիմա էլ է «արյան գետեր» պահանջե՞լ. «Փաստ»
07:42 14/05/2024  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանի անվան խմբակցության պատգամավորները՝ երեք «քարի» արանքում. «Փաստ»

Уголовное производство начато по факту предполагаемого наезда на журналистку в Ереване 05/14/2024   13:55  |  Криминальная хроника
Уголовное производство начато по факту предполагаемого наезда на журналистку в Ереване.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, в 10:50 14 мая 2024 года из медцентра поступило сообщение о том, что к ним за медпомощью из-за наезда на улице Абовяна в Ереване обратилась Наре Геворкян.
По данному факту инициировано уголовное производство по ч. 1 ст. 342 УК Армении.
Следствием получены предварительные данные о том, что потерпевшая - корреспондент сайта Mediahub.am Наре Геворкян, освещающая акции в столице. А происшествие имело место, по предварительным данным, при осуществлении сотрудниками полиции на автомобиле марки "Газель" службы на указанном участке дороги.
Получены данные о том, что в момент происшествия на указанном транспортном средстве были включены синие и красные проблесковые маячки и специальный звуковой сигнал.
В рамках уголовного производства назначена судмедэкспертиза.
Проводится предварительное расследование. Принимаются меры по установлению всех обстоятельств происшествия.