Բաքվում գտնվող Արցախի ռազմաքաղաքական մյուս ղեկավարների կալանքը ևս կարող է երկարաձգվել. առաջարկ են ներկայացրել 05/14/2024 17:55 | Քաղաքական
Ադրբեջանի դատարանը առաջարկ է ստացել երկարաձգել Բաքվում գտնվող Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը։
Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, առաջարկվել է երկարաձգել նախկին նախագահներ Բակո Սահակյանի, Արայիկ Հարությունյանի, նախկին ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանի, ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանի, գեներալներ Լևոն Մնացականյանի և Դավիթ Մանուկյանի կալանքը։
Հայցերը կքննարկվեն Բինագադիի շրջանային դատարանում:
Ավելի վաղ ադրբեջանական կողմը հաղորդել էր, որ դատարանը բավարարել է Արցախի նախկին նախագահ Արկադի Ղուկասյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը երկարաձգելու միջնորդությունը։ Այդպիսով նրա կալանքը երկարացվել է 5 ամսով։

Остальным незаконно удерживаемым в Баку представителям военно-политического руководства Арцаха также хотят продлить арест 05/14/2024 18:04 | Политика
В т. н. азербайджанский суд поступило представление о продлении меры пресечения, избранной в отношении находящихся под незаконным арестом в Баку представителей военного и политического руководства Арцаха.
Как передают азербайджанские СМИ, предложено продлить срок меры пресечения в виде ареста, избранной в отношении бывших президентов Арцаха Бако Саакяна, Араика Арутюняна, экс-главы МИД Давида Бабаяна, а также спикера парламента Давида Ишханяна, генералов Левона Мнацаканяна и Давида Манукяна.
Сообщается, что представления будут рассматриваться в Бинагадинском районном суде.
Ранее сообщалось, что бакинский суд продлил незаконный арест экс-президента Арцаха Аркадия Гукасяна на 5 месяцев.