Խաղաղ ակցիայի 38 մասնակից է բերման ենթարկվել 05/14/2024   10:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վաղ առավոտից խաղաղ անհնազանդություն իրականացնող 38 քաղաքացի է բերման ենթարկվել։ ՆԳՆ-ից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ ժամը 10։00-ի դրությամբ ակցիայի 38 մասնակից ՎԻՎ օրենսգրքի 182 հոդվածով նախատեսված արարքի համար բերվել է ոստիկանություն։ Նշենք, որ վերոնշյալ հոդվածը վերաբերում է ոստիկանի օրինական պահանջը չկատարելուն։
Հիշեցնենք, որ վաղ առավոտից խաղաղ անհնազանդության ակցիաներ են իրականացվում։ Այժմ Բագրատ Սրբազանի առաջնորդությամբ քայլերթ է իրակապացվում դեպի ԵՊՀ։
15:10 13/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀիմա մենք Ալիևների հրահանգներո՞վ պետք է սահմանազատման խնդիր լուծենք՝ ոչ, բավական է, դեմ ենք միակողմանի զիջումներին․ Մելքոնյան

38 участников акций неповиновения в Ереване доставлены в полицию 05/14/2024 10:27 | Лента новостей
По состоянию на 10։00 38 участников мирных акций неповиновения с требованием отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна подвергнуты приводу в полицию. Об этом сообщили "ФактИнфо" в МВД Армении. В ведомстве заявили, что участники акций доставлены в полицию за деяние, предусмотренное ст. 182 Кодекса об административных правонарушениях (невыполнение законного требования полицейского).
Напомним, сегодня с раннего утра возобновили акции неповиновения. В эти минуты шествие во главе с предстоятелем Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископом Багратом Србазаном направляется в Ереванский государственный университет(ЕГУ).