Ամոթ է նրանց իշխանություն անվանելը, ինչ իշխանություն. Շիրակի թեմի առաջնորդ 05/12/2024 23:33 | ԼՐԱՀՈՍ
Ես աղոթում եմ, ցանկանում եմ, երազում եմ, որպեսզի Բագրատ Սրբազանի լավատեսությունը հաղթի, այդ ուղղությամբ էլ աշխատում ենք: Հանրապետության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասել է Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Արքեպիսկոպոս Աջապահյանը:
Դիտարկմանը, որ եկեղեցին շատ է քննադատվում իշխանությունների կողմից, Աջապահյանը նկատեց, որ իր համար ներկայիս իշխանությունները դեռ 2020 թվականից իշխանություն չեն:
«Ես իրենց իշխանություն չեմ էլ համարում, դա օկուպացիոն ռեժիմ է, որն օկուպացրել է մեր երկիրը, նստել է այս շենքում, բայց մի օր պիտի գնա, ինչքան շուտ գնա այնքան լավ: Ամոթ է նրանց իշխանություն անվանելը, ինչ իշխանություն», - հայտարարել է Շիրակի թեմի առաջնորդը:

Стыдно их называть властью - глава Ширакской епархии 05/13/2024 09:22 | Лента новостей
"Я молюсь, желаю и мечтаю о том, чтобы оптимизм Баграта Србазана победил; мы работаем в этом направлении", - заявил накануне в беседе с журналистами на площади Республики в Ереване предстоятель Ширакской епархии ААЦ архиепископ Микаэл Аджапаян.
На ремарку о том, что церковь часто подвергается критике со стороны властей, Аджапян отметил, что действующее руководство не является для него властью еще с 2020 года.
"Я их не считаю властью, это оккупационный режим, который оккупировал нашу страну, восседает в этом здании, но однажды должен уйти. Чем раньше он уйдет, тем лучше. Стыдно их называть властью. Это что за власть?"- сказал глава Ширакской епархии.