Այդ հոգևորականը ՔՊ-ից 1,5 ձայն էլ չի ստանա․ Անդրանիկ Քոչարյանը՝ իմփիչմենթի գործընթացի մասին 05/10/2024   17:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինքը գուցե ասում է Աստծո կամքով, բայց ժողովրդի կամքը շատ ավելի կարևոր է։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը՝ անդրադառնալով Բագրատ Սրբազանի՝ վարչապետի հնարավոր թեկնածությանը։
«Իհարկե, Բագրատ հոգևորականի համար Աստծո կամքն էլ է կարևոր, մեզ համար էլ է կարևոր, բայց ժողովրդի կամքը հենց Աստծո կամքն է։ Եթե Վազգեն Գալստանյանը ցանկություն ունի վարչապետի թեկնածու առաջադրվել, ուրեմն 2026 թվականին ինքը պետք է իր քաղաքական թիմով հայտ ներկայացնի, մասնակցի ընտրություններին ու դառնա վարչապետի թեկնածու»,- ասաց նա։
Անդրադառնալով իմփիչմենթի գործընթաց սկսելուն, նա պատասխանեց, թե գործընթացը անեն, բայց տվյալ հոգևորականն ասում է՝ 20 ձայն է պակասում։ «Որտե՞ղ է այդ 20 ձայնը։ Երեք տարի է այստեղ են, իրենք տեսնո՞ւմ են թեկուզ 2,5 ձայնի հնարավորություն, անձամբ ես նույնիսկ 1,5 ձայն չեմ տեսնում։ Ինքը անուններ է տալիս, կներեք, շատ տարօրինակ է, որ հոգևորականը տալիս է անուններ՝ առանց այդ անվան տերերի հետ համաձայնեցնելու»։
15:03 10/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀոգևորական Վազգեն Գալստանյանը վարչապետին հրավիրեց իր մոտ, նման բան չէինք լսել. Անդրանիկ Քոչարյան
16:57 03/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀարցվածների 54%-ը կարծում է, որ Անդրանիկ Քոչարյանի՝ Ցեղասպանության զոհերին իդենտիֆիկացնելու առաջարկը թուրքական ծրագիր է
13:11 29/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎարդապետյանն ասելիք չուներ արդարադատությանը միջամտելու աղմկահարույց գործի վերաբերյալ
18:45 15/04/2024  |  Սոցիալական ցանցերԴիմանալու բան չի, պարոն Քոչարյան. Հրանուշ Խառատյանը՝ ՔՊ-ական պատգամավորին
13:51 15/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲագրատ սրբազանը լավ կանի աղոթի մեր երկրի խաղաղության համար . Անդրանիկ Քոչարյան
12:56 09/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔոռանամ ես, Արշակ տուն արի, արի տրիբունալ. Անդրանիկ Քոչարյանը՝ Արշակ Կարապետյանին
12:09 09/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե ձեր տների կամ ամառանոցների ուղղությամբ կրակեին՝ այդքան հանգիստ կլինեք. Հարց Անդրանիկ Քոչարյանին
13:50 08/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի կողմից զինատեսակների ձեռքբերումը միտված է տարածաշրջանում սպառազինության խախտված բալանսի վերականգնմանը․ Քոչարյան
12:14 08/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի կողմից հայկական բնակավայրերի թիրախավորումն անկանոն և աննպատակ է՝ ըստ Անդրանիկ Քոչարյանի

"Где они возьмут эти 20 голосов?" – Андраник Кочарян прокомментировал идею объявления импичмента Пашиняну 05/10/2024   18:04  |  Политика
Депутат парламента Армении от правящей фракции "Гражданский договор", глава комиссии по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян прокомментировал возможное выдвижение архиепископа Баграта Србазана на пост премьер-министра Армении.
"Конечно, для священнослужителя Баграта воля Божья тоже важна, и для нас тоже всегда важна воля Божья, но воля народа и есть воля Божья. Если Вазген Галстанян желает выдвинуться кандидатом на пост премьер-министра, то должен в 2026 году вместе со своей политической командой подать заявку и принять участие в выборах", - сказал депутат.
Андраник Кочарян коснулся также запуска процедуры объявления импичмента премьер-министру РА Николу Пашиняну. По его словам, пусть начинают процесс, но сам священнослужитель говорит, что им не хватает 20 голосов. "Где они возьмут эти 20 голосов? Три года они уже здесь. Они видят возможность хотя бы 2,5 голоса? Лично я не вижу даже 1,5 голоса. Он называет имена. Извините, но это очень странно, когда священнослужитель называет имена людей без согласования с ними", - отметил Кочарян.