Հանրահավաքին ընդառաջ ՆԳՆ-ն ևս հայտարարություն է տարածել՝ հորդորելով պահպանել հասարակական կարգը 05/09/2024   11:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՆԳՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել՝ նշելով, թե ՆԳՆ ոստիկանությունը հետևողականորեն շարունակում և շարունակելու է իրականացնել օրենքով իրեն վերապահված գործառույթները՝ ապահովելով հասարակական կարգը և քաղաքացիների անվտանգությունը:
«Այսօր կայանալիք հավաքի մասնակիցներին և կազմակերպիչներին հորդորում ենք զերծ մնալ հասարակական կարգի խախտմանն ուղղված գործողություններից, հարգել համաքաղաքացիների իրավունքները և ենթարկվել հասարակական կարգի պահպանություն իրականացնող ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջներին:
Հայաստանի Հանրապետությունը իրավական երկիր է, և հակաօրինական ցանկացած դրսևորում կարժանանա համապատասխան քրեաիրավական գնահատականի»։
13:26 08/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՇվեդիայի Հայ Առաքելական Եկեղեցու խորհուրդը իր անվերապահ աջակցությունն ու զորակցությունն է հայտնում Բագրատ Սրբազանի առաջնորդած «Տավուշը հանուն Հայրենիքի» շարժմանը. հայտարարություն

МВД Армении призывает участников и организаторов сегодняшнего митинга соблюдать общественный порядок 05/09/2024 11:23 | Лента новостей
Министерство внутренних дел Армении выступило с заявлением, отметив, что полиция МВД последовательно продолжает и будет и дальше выполнять возложенные на нее функции по обеспечению общественного порядка и безопасности граждан.
МВД призывает участников и организаторов предстоящего сегодня собрания воздержаться от действий, направленных на нарушение общественного порядка, уважать права сограждан и подчиняться законным требованиям сотрудников полиции, обеспечивающих общественный порядок.
"Республика Армения - правовая страна, и любые противозаконные проявления удостоятся соответствующей уголовно-правовой оценки", - говорится в заявлении ведомства.