Մեր եռատոնը վերստին եռագույնով կտոնենք. հուսանք, որ չարի դեմ մեր արդար պայքարում Աստված մեզ հետ է. Սերժ Սարգսյանի ուղերձը 05/09/2024   10:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձը Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ.
Մեր եռատոնը վերստին եռագույնով կտոնենք, ազգովին կվերադարձնենք մեր հաղթանակները, կվերականգնենք հայոց բանակի փառավոր անցյալն ու ազգադավների կողմից մսխված համազգային պայքարի մեր ձեռքբերումները, եթե այսօր մեզնից յուրաքանչյուրն առաջին հերթին հաղթի իր ներսի անտարբերությանը, կործանարար հուսահատությանն ու համազգային ներուժի նկատմամբ թերահավատությանը:
Վերստին կհաղթենք, եթե ամենից առաջ ՍԻՐԵՆՔ մեր Հայրենիքը, ՀԱՎԱՏԱՆՔ մեր ուժերին, ՀՈՒՍԱՆՔ, որ չարի դեմ մեր արդար պայքարում ԱՍՏՎԱԾ մեզ հետ է, մեզ՝ ապավեն:
Մեր հայրերն ու պապերը գրեթե ութ տասնամյակ առաջ հաղթանակ տարան համամարդկային չարիքի՝ ֆաշիզմի, բռնատիրության, այլատյացության դեմ պայքարում, իմ սերունդը ավելի քան երեք տասնամյակ առաջ Արցախում հաղթանակ կռեց Ադրբեջանի հայատյացության, բարբարոսության, զավթողականության դեմ պայքարում: Մենք պաշտպանում էինք մեր Հող հայրենին, մեր օջախները, մեր արժանապատվությունը, ազատ ու անկախ ապրելու աստվածապարգև մեր իրավունքը, և մենք հաղթեցինք:

"Мы вновь победим и будем отмечать наш тройной праздник, если…" - послание экс-президента Армении Сержа Саргсяна по случаю 9 мая 05/09/2024   10:55  |  Лента новостей
Третий президент РА Серж Саргсян направил послание по случаю праздника Победы и Мира. В послании экс-президента Армении говорится:
"Мы вновь будем отмечать наш тройной праздник с триколором, вернем всем народом свои победы, восстановим славное прошлое армянской армии и растраченные предателями достижения общенациональной борьбы, если сегодня каждый из нас победит в первую очередь своё внутреннее безразличие, пагубное отчаяние и неверие в общенациональный потенциал.
Мы вновь победим, если прежде всего будем ЛЮБИТЬ свою Родину, будем ВЕРИТЬ в свои силы, будем НАДЕЯТЬСЯ, что в нашей справедливой борьбе со злом БОГ с нами, и он - наша опора.
Почти восемь десятилетий назад наши отцы и деды одержали победу в борьбе с общечеловеческим злом – фашизмом, тиранией, ксенофобией.
Моё поколение более чем три десятилетия назад выковало в Арцахе победу в борьбе с армянофобией, варварством, захватничеством Азербайджана.
Мы защищали свою Родную Землю, свои очаги, своё достоинство, своё Богом дарованное право жить свободно и независимо. И мы победили.
Подвиг воинов Великой Отечественной войны и Арцахской освободительной борьбы никогда не будет забыт.
Преклоняюсь перед памятью всех героев, положивших свои жизни на алтарь свободы Отечества.
Вечная им слава!"
10:41 09/05/2024  |  Лента новостейВысшее руководство Армении в парке Победы почтило память павших в борьбе с фашизмом