Ստամբուլի օդանավակայանում ինքնաթիռը արտակարգ վայրէջք է կատարել 05/08/2024 11:59 | Միջազգային լրահոս
Boeing 767 բեռնատար օդանավը արտակարգ վայրէջք է կատարել Ստամբուլի Նոր օդանավակայանում չբացված առջևի շասսիով։ HavaSosyalMedya մասնագիտացված պորտալը հայտնում է, որ տուժածներ չկան։
«FedEx ընկերությանը պատկանող Boeing 767 բեռնատար ինքնաթիռը, որը թռիչք էր կատարում Փարիզից Ստամբուլ, չի կարողացել բացել առջևի շասսին: Օդաչուները նախ թռչել են թռիչքուղու վրայով, այնուհետև շրջան կատարելուց հետո որոշել են վայրէջք կատարել:
Օդաչուներին հաջողվել է ինքնաթիռը իջեցնել ֆյուզելյաժի վրա։ Դատելով դեպքի տեսագրություններից՝ հրդեհ չի եղել։

Самолет совершил аварийную посадку в аэропорту Стамбул 05/08/2024 12:12 | Международные новости
Грузовой лайнер Boeing 767 совершил посадку в Новом аэропорту Стамбула (IST) с нераскрытой передней стойкой шасси, пострадавших нет, сообщает РИА Новости со ссылкой на специализированный портал HavaSosyalMedya.
"У грузового лайнера Boeing 767 компании FedEx, выполнявшего рейс Париж-Стамбул, не раскрылось переднее шасси. Пилоты сначала пролетели над взлетно-посадочной полосой, а затем (сделав круг - ред.) решили сажать самолет", - сообщает портал.
Пилотам удалось посадить самолет на фюзеляж, судя по видеозаписям инцидента, пожара не возникло. Портал сообщает, что никто не пострадал.