Ոչ բոլոր միջնորդներն են եղել օբյեկտիվ, չեզոք, ազնիվ, բայց մենք չենք հրաժարվում միջնորդություններից. Փաշինյան 05/07/2024 16:06 | Քաղաքական
Մենք ավտոմատ չենք մերժում միջնորդությունները, բայց միջնորդություններ կան, որոնք նաև ժամանակի ընթացքում ցույց են տալիս իրենց անարդյունավետությունն ու խնդրահարույց լինելը։ Այս մասին հրավիրված մամուլի ասուլիսին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Իսկ ո՞վ է ասել, որ մենք մինչև հիմա եղած բոլոր միջնորդներից գոհ ենք, նրանց գործելաոճից նրանց պահվածքից, նրանց աշխատանքից։ Եթե շատ անկեղծ ասեմ, չեմ կարծում, որ որևէ միջնորդություն ավելին է ուզում ՀՀ-ի համար, քան Հայաստանի Հանրապետությունը, բայց մյուս կողմից չենք մերժում միջնորդությունները, որովհետև միջնորդություններ կան, որոնց մենք համարում ենք օբյեկտիվ, չեզոք և ազնիվ։
Մյուս կողմից էլ եթե միջնորդավորված բանակցությունները չի ստացվում, դա դեռ չի նշանակում, որ պետք է հրաժարվենք բանակցություններից։ Դա մեր օրակարգի հարցն է»։

Пашинян: есть посредничество, которое со временем также демонстрирует свою неэффективность и проблематичность 05/07/2024   16:40  |  Политика
Мы не отклоняем посредничество автоматически, но есть посредничество, которое  со временем также демонстрирует свою неэффективность и проблематичность. Об этом на пресс-конференции  во вторник заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"А кто сказал, что мы довольны всеми посредниками, их методами, их поведением, их работой? Честно говоря, я не думаю, что какое-либо посредничество хочет для Республики Армении большего, чем сама Республика Армения. С другой стороны, мы не отвергаем посредничество, потому что есть посредничество, которое мы считаем объективным, нейтральным и честным", - сказал он.
С другой стороны, по словам премьера Армении, если опосредованные переговоры не удаются, то это не значит, что следует отказываться от переговоров.