Լավ ճանաչելով Նիկոլին՝ գիտեմ, թե ինչ է հիմա կատարվում նրա գլխում, ժողովրդական խոսքը պնդում է՝ երկու վախը մի մահ է․ Արթուր Վանեցյան 05/07/2024 17:38 | ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլի՝ իմ հասցեին այսօր հնչեցրած հորինվածքները բժշկության կոնկրետ ճյուղի ներկայացուցիչների կոնկերտ հետազոտությունների և կոնկրետ եզրահանգման լավ նյութ են։ Կարծում եմ՝ դա հենց նրանց զբաղվելու գործն է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Լավ ճանաչելով Նիկոլին՝ գիտեմ, թե ինչ է հիմա կատարվում նրա գլխում։ Ժողովրդական խոսքը պնդում է՝ երկու վախը մի մահ է։ Դե իսկ մահն իր հետ միշտ գարշահոտություն է բերում։
Նիկոլը հիմա փորձում է օրակարգ շեղել, տարբեր թեզեր է դաշտ նետում, հերթական ստերը պատմում։
Բոլոր այդ մեղադրանքների դատարկությունը ժամանակի ընթացքում կբացահայտվեն։ Իսկ հիմա մենք շատ ավելի կարևոր անելիքներ ունենք։ Ճշմարտությունը կհաղթի ստին»,- գրել է նա։

Ванецян назвал заявления Пашиняна в свой адрес выдумками и предметом исследования конкретной области медицины 05/07/2024 18:09 | Лента новостей
Бывший директор Службы национальной безопасности Армении, председатель партии "Отечество" Артур Ванецян отреагировал на заявления премьер-министра РА Никола Пашиняна в ходе пресс-конференции во вторник.
"Выдумки Никола в мой адрес являются хорошим материалом для конкретных исследований и конкретных выводов представителей конкретной области медицины. Я думаю, этим должны заняться именно они. Хорошо зная Никола, я знаю, что сейчас происходит у него в голове", - написал Ванецян на своей странице в Facebook.
Ванецян процитировал народную пословицу, которая гласит, что трус умирает дважды. "Что ж, смерть всегда приносит с собой зловоние", - написал он.
По словам Артура Ванецяна, Никол Пашинян сейчас пытается отвлечь внимание от текущей повестки дня, вбрасывая в медиаполе разного рода тезисы и рассказывая очередные лживые байки.
"Беспочвенность всех этих обвинений вскроется со временем. А сейчас у нас есть гораздо более важные дела. Истина победит ложь", - написал Ванецян.