Բոլորիդ սպասում եմ մայիսի 9-ին` Երևանում. Բագրատ Սրբազանը` քաղաքացիներին 05/05/2024   19:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բոլորիդ սպասում եմ մայիսի 9-ին` Երևանում: Բոլորիդ մեր սերն ու գնահատանքը, շատ օրհնվեք: Այս մասին Սևանում հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը` դիմելով իրեն և իր առաջնորդությամ երթի մասնակիցներին դիմավորող քաղաքացիներին:
Նշենք, որ սրբազանի առաջնորդությամբ քայլերթը հասել է Գեղարքունիքի մարզի Ծովագյուղ:
Սրբազանը պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Երևանում մայր Աթոռը կմիանա շարժմանը, ասաց. «Մայր Աթոռը միացած է մեզ միշտ։ Առանց Վեհափառ հայրապետի օրհնության մենք չենք գործում։ Հայոց հայրապետը ինքն է մեր հայրը, մեզ օրհնողը, մեզ առաջնորդողը»։
17:55 05/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԲագրատ Սրբազանի առաջնորդությամբ երթը Սևանում է
15:03 05/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր` ժամը 18:00-ին, շարժումը Բագրատ Սրբազանի գլխավորությամբ կհասնի Սևան քաղաք
14:48 05/05/2024  |  Սոցիալական ցանցերԵթե ինձ բարձրացնեք կղզի, ես արարողությունը կանեմ, այդ հոգևորականը Բագրատ Սրբազանն էր». Չարխչյան
14:37 05/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԴիլիջանի հրապարակում աղուհացով դիմավորեցին Բագրատ Սրբազանին և երթի մասնակիցներին.արցախցի տիկինը ժենգյալով հաց է բաժանում
14:04 05/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացիների ողջույններն անպակաս են. Բագրատ Սրբազանի ղեկավարությամբ քայլերթին նոր քաղաքացիներ են միանում
13:14 05/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ո՛չ հանձնողական քաղաքականությանը» խորագրով նստացույց` Լիբանանում ՀՀ դեսպանատան դիմաց

Архиепископ Баграт Галстанян - гражданам: жду всех вас 9 мая в Ереване 05/06/2024 09:14
Предстоятель Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископ Баграт Галстанян ждет всех 9 мая в Ереване. Об этом архиепископ заявил в воскресенье в Севане, обращаясь к участникам проходящего под его предводительством шествия и встречающим их гражданам.
"Наша любовь и признательность всем Вам. Будьте благословенны", - скзал архиепископ.
Отметим, что возглавляемое предстоятелем Тавушской епархии ААЦ шествие против территориальных уступок Азербайджану дошло до села Цовагюх Гегаркуникской области Армении.
Архиепископ, отвечая на вопрос, присоединится ли Первопрестольный Святой Эчмиадзин к движению, сказал: "Первопрестольный Святой Эчмиадзин всегда с нами".
"Без благословения Верховного патриарха мы не действуем. Он наш отец, наш предводитель", - добавил Галстанян.