ԱԺ-ում կրքերը բորբոքվեցին. «Իմ հետ «դու»-ով չխոսե՛ք, չհամարձակվե՛ք 05/03/2024 13:15 | ԼՐԱՀՈՍ
Իշխող խմբակցությունը հերթական սադրանքը հրահրեց ԱԺ-ում։ «ՔՊ» խմբակցության քարտուղարն ընդդիմադիրներին մեղադրեց Արցախի հանրապետությունը լուծարելու մեջ։
Տեղից արձագանքեցին «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը եւ քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը, սակայն նիստը վարող Հակոբ Արշակյանը սաստեց։
Չնայած մինչ այդ իշխանական խմբակցության քարտուղարն էր էթիկայից դուրս որակումներ տալիս։
«Իմ հետ «դու»-ով չխոսե՛ք, չհամարձակվե՛ք, Դուք լո՞ւրջ եք ասում, Դուք անբարոյական ստեր եք ասում, հետո մեզ մեղադրում»,- ասաց Հովհաննիսյանն ու անմիջապես ստացավ վարող Արշակյանի աջակցությունը, ով Արծվիկ Մինասյանին զրկեց ձայնի իրավունքից։
Ոչ բարեկիրթ բառամթերքով մշտապես հանդես եկող Հովհաննիսյանին՝ Արշակյանն առաջարկեց չհավասարվել այն պատգամավորներին, ովքեր չեն տիրապետում էթիկային եւ, դիմելով Արծվիկ Մինասյանին, ասաց, «պարո՛ն Մինասյան, թույլ կտա՞ք շարունակել» ։

"Не обращайтесь ко мне на "ты", не смейте": страсти в парламенте Армении вновь накалились 05/03/2024   14:36  |  Лента новостей
Правящая фракция спровоцировала очередной инцидент в НС. Секретарь фракции "Гражданский договор" обвинил оппозицию в упразднении Республики Арцах.
С места парировали руководитель оппозиционной фракции "Армения" Сейран Оганян и секретарь Арцвик Минасян, однако Акоп Аршакян, который вел заседании, осадил их.
Хотя до этого секретарь фракции давал оценки, выходящие за рамки этики.
"Не обращайтесь ко мне на "ты". Не смейте! Вы серьезно? Вы делаете непристойно лживые заявления, а затем обвиняете нас", - сказал Ованнисян и тотчас заручился поддержкой Аршакяна, который лишил Минасяна права голоса.