Ռոբերտ Քոչարյանը «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներին հորդորել է ակտիվ լինել թե՛ խորհրդարանում, թե՛ փողոցային պայքարում. «Ժողովուրդ» 05/03/2024 07:27 | Մամուլ
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները ԱԺ քառօրյա նիստերից առաջ ֆրակցիայի փակ նիստ են արել, որին մասնակցել է նաեւ ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը:
Պատգամավորները երկրորդ նախագահի հետ քննարկել են երկրում ստեղծված իրավիճակը, մասնավորապես՝ Տավուշում սահմանազատման եւ սահմանագծման անվան տակ տեղի ունեցող գործընթացները:
Ռոբերտ Քոչարյանը «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներին ասել է, որ ակտիվ լինեն թե՛ խորհրդարանում, թե՛ փողոցային պայքարում:
Տեղեկությունը մեզ հետ զրույցում հաստատեց նաեւ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը՝ նշելով, որ երկրորդ նախագահի հետ հանդիպումները պարբերական բնույթ են կրում, իսկ վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել ապրիլի վերջին. «Ապրիլի 26-ին մեր ֆրակցիան նիստ է արել, որին մասնակցել է նաեւ «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը, քննարկվել են կարեւոր հարցեր՝ երկրում ստեղծված իրավիճակը եւ մեր անելիքները»,- «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում ասաց Օհանյանը»:

Роберт Кочарян призвал депутатов фракции "Армения" к активности в парламенте и уличной борьбе - газета "Жоговурд" 05/03/2024   11:24  |  Пресса
Депутаты парламента РА от оппозиционной фракции "Армения" перед "четырехдневкой" НС провели закрытое заседание фракции. В заседании также принял участие второй президент РА, лидер блока "Армения" Роберт Кочарян. Об этом пишет газета "Жоговурд" со ссылкой на имеющиеся у нее сведения.
По данным издания, депутаты обсудили с экс-президентом ситуацию в стране, в частности процессы, происходящие в Тавуше под видом делимитации и демаркации. Роберт Кочарян призвал депутатов фракции "Армения" проявлять активность как в парламенте, так и в уличной борьбе.
Информацию в беседе с изданием подтвердил также глава фракции "Армения" Сейран Оганян, отметив, что встречи со вторым президентом носят регулярный характер. По его словам, последняя встреча прошла в конце апреля.
"26 апреля состоялось заседание фракции, в котором принял также участие лидер блока "Армения" Роберт Кочарян. Обсуждались важные вопросы, сложившаяся в стран ситуация и наши предстоящие шаги", - сказал Оганян в беседе с газетой "Жоговурд".