Նիկոլ Փաշինյանին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու մասին հաղորդումը դատախազությունն ուղարկել է ԱԱԾ 05/03/2024   16:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու պահանջով հաղորդումը դատախազությունն ուղարկել է ԱԱԾ։
Հիշեցնենք, որ փաստաբան Արա Զոհրաբյանը և պահեստազորի գնդապետ Հայկ Նահապետյանը հանցագործության մասին հաղորդում են ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ պահանջելով քրեական վարույթ նախաձեռնել Նիկոլ Փաշինյանի դեմ՝ Տավուշում ՀՀ ինքնիշխան տարածքները և բնակավայրերը Ադրբեջանին հանձնելու գործընթաց սկսելու կապակցությամբ։
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը հայտնեց, որ դիմումում կային որոշակի փաստաթղթեր՝ այդ թվում սեփականության վկայականների պատճեններ, որոնց իսկությունը ստուգելու անհրաժեշտություն կար։
«Մենք ուղարկել ենք ԱԱԾ՝ խնդրելով, որ պատշաճ օպերատիվ ստուգման արդյունքները մեզ ներկայացնեն, որ վարույթ նախաձեռնել չնախաձեռնելու հարցը քննարկվի»,- ասաց նա։
08:04 01/05/2024  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանն ամոթանք է տվել, թե` չեք ուզում ձեր մի կտոր հողը զիջել, հանուն Հայաստանի անկախության․ «Հրապարակ»
15:45 30/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՑանկացած օտարերկրյա հաղորդում կոշտ վերաբերմունքի կարժանանա, եթե կասկածի տակ դնի ՀՀ ինքնիշխանությունը. ՀՌՀ նախագահ
15:13 30/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է ԵՀ Հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրենին

Генпрокуратура Армении направила в СНБ заявление о привлечении Пашиняна к уголовной ответственности 05/03/2024 16:40 | Лента новостей
Прокуратура направила заявление о привлечении премьер-министра Армении Никола Пашиняна к уголовной ответственности в СНБ РА.
Напомним, ранее адвокат Ара Зограбян и полковник запаса Айк Нагапетян подали в Генеральную прокуратуру РА заявление о преступлении, требуя возбудить уголовное дело против Никола Пашиняна в связи с началом процесса передачи суверенных территорий Армении и населенных пунктов в Тавуше Азербайджану.В Армении потребовали возбудить уголовное дело против ПашинянаГенпрокурор Армении Анна Вардапетян сообщила, что в заявлении был ряд документов, в том числе копии свидетельств о праве собственности, подлинность которых необходимо было проверить.
"Мы направили заявление в СНБ с просьбой представить нам результаты надлежащей оперативной проверки, чтобы был рассмотрен вопрос об инициировании или отказе в инициировании производства", - сказала она.