Սպանություն Հրազդանի կիրճում գործող ռեստորանում․ 46–ամյա տղամարդ է կալանավորվել 05/02/2024   15:31  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում իրականացված անհրաժեշտ քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել են Արագածոտնի մարզի 67–ամյա բնակչի սպանության մի շարք հանգամանքներ։
ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ԵՔՎ Մալաթիայի բաժնի հերթապահ մաս «Նաիրի» ԲԿ-ից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ 2024թ․ ապրիլի 29-ին՝ ժամը 19:54-ին, հրազենային վնասվածքով իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել Արագածոտնի մարզի բնակիչը՝ ծնված 1957թ.։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որի նախաքննության ընթացքում բժշկական կենտրոնից ստացված տեղեկանքի համաձայն՝ 67–ամյա տղամարդը գտնվել է ծայրահեղ ծանր վիճակում։ Նույն օրը նշված բժշկական կենտրոնից տեղեկացրել են, որ տղամարդը մահացել է։
Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ 2024թ․ ապրիլի 29-ին' ժամը 19:30-ի սահմաններում, տուժողը, Երևան քաղաքի 46–ամյա բնակիչը և մի խումբ անձինք ընթրել են Հրազդանի կիրճում գտնվող ռեստորաններից մեկում, որի ընթացքում ծագած վիճաբանության ժամանակ Երևանի հիշյալ բնակիչը, 67–ամյա տղամարդուն ապօրինաբար կյանքից զրկելու դիտավորությամբ, իր անվամբ գրանցված F-ՉԶ75 մոդելի, 9մմ տրամաչափի, հրազեն հանդիսացող ատրճանակով մեկ անգամ կրակել է վերջինիս կենսական կարևոր օրգանների ուղղությամբ՝ պատճառելով կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածք։
Նույն օրը 46–ամյա տղամարդը ինքնակամ ներկայացել է նախաքննական մարմին և ներկայացրել հանցագործության գործիքը, մեկ կրակված պարկուճը, որոնք առգրավվել են:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ընթացքում վերցվել են արնանման հետքեր և քննությանը հետաքրքրող այլ իրեր, հարցաքննվել են մեկ տասնյակից ավել վկաներ, կատարվել են առգրավումներ, վերցվել նմուշներ, նշանակվել են համապատասխան փորձաքննություններ։
Ձեռք բերված փաստական տվյալների հիման վրա Երևանի 46–ամյա բնակչին մեղադրանք է ներկայացվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155–րդ հոդվածի 1-ին մասով։ Նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան, որը բավարարվել է։
12:29 02/05/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանություն՝ «Ավանգարդ» հյուրանոցային համալիրի հարևանությամբ. 35-ամյա տղամարդուն դանակահարել են
16:44 23/04/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԳեղակերտի 62-ամյա բնակչի սպանության համար մեղադրանք է ներկայացվել վերջինիս որդուն
15:57 22/04/2024  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվացի երիտասարդի սպանության համար 21-ամյա ադրբեջանցուն, նրա ազգականներին ու ծանոթներին մեղադրանք է առաջադրվել
15:20 22/04/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՈրոնվող 63-ամյա տղամարդու առերևույթ սպանության մեղադրանքով կալանավորվել է Կապանի բնակիչ․ վերջինսի տան բանկից հայտնաբերվել է տղամարդու կիսաայրված մարմինը
21:49 20/04/2024  |  Արտակարգ պատահարներՍահմռկեցուցիչ դեպք Երևանում. 34-ամյա որդին կտրել է մոր պարանոցն ու սպանել, ապա գնացել է Կիևյան կամուրջ ու ցած նետվել.shamshyan.com
15:56 20/04/2024  |  Միջազգային լրահոսՄերձմոսկվայում ադրբեջանցի գործարարի են սպանել հենց կնոջ աչքի առաջ. տեսախցիկներն արձանագրել են պահը (տեսանյութ)
10:42 20/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԲաքվում 21-ամյա երիտասարդը խանդի հողի վրա սպանել է սիրած աղջկան
10:25 20/04/2024  |  Արտակարգ պատահարներԱրմավիրի մարզում 38-ամյա տղան դանակի մի քանի հարվածով սպանել է հորը. shamshyan.com

Застолье в одном из ресторанов в Разданском ущелье Еревана закончилось убийством 05/02/2024   16:05  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении установил ряд обстоятельств убийства 67-летнего жителя Арагацотнской области.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, из медцентра «Наири» в дежурную часть отдела полиции  МВД по району Малатия поступило сообщение о том, что около 19:5429 апреля 2024 года к ним в больницу с огнестрельным ранением был доставлен житель Арагацотнской области(1957 г.р.).
По данному факту инициировано уголовное производство по ч. 1 ст. 44-155 и ч. 1 ст. 335 УК Армении. Согласно поступившей из медцентра в ходе предварительного расследования справки, 67-летний мужчина находился в крайне тяжелом состоянии. В тот же день в медцентре сообщили, что мужчина скончался.
Согласно полученным следствием данным, около 19:30 29 апреля текущего года потерпевший, 46-летний житель Еревана и группа лиц ужинали в одном из ресторанов, расположенных в Разданском ущелье. Во время возникшей в ходе застолья ссоры упомянутый житель Еревана один раз выстрелил в своего сотрапезника из зарегистрированного на его имя пистолета, причинив ему несовместимое с жизнью ранение.
В тот же день 46-летний добровольно явился в следственный орган и предъявил орудие преступления, одну стреляную гильзу, они изъяты.
Проведен осмотр места происшествия, допрошены более одного десятка свидетелей, произведены выемки, взяты образцы, назначены соответствующие экспертизы.
На основании полученных фактических данных 46-летнему жителю Еревана предъявлено обвинение по ч. 1 ст. 155 УК РА. Суд удовлетворил ходатайство об избрании ему меры пресечения в виде заключения под стражу. Предварительное расследование  продолжается.
15:09 21/03/2024  |  Криминальная хроникаДвоим предъявлено обвинение по делу об убийстве студента в Ереване, еще один объявлен в розыск
15:47 13/03/2024  |  Криминальная хроника21-летний парень задержан по делу об убийстве студента колледжа в Ереване
12:50 13/03/2024  |  Криминальная хроникаВ Ереване убили 18-летнего студента
16:09 30/05/2023  |  Криминальная хроникаВендетта в Ереване: обнародованы некоторые подробности убийства 18-летнего юноши в столице