Ոստիկանությունը Տավուշի մարզում «հատուկ գործողություններ» չի իրականացրել․ ՆԳՆ 05/02/2024 14:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Մամուլում ապատեղեկություն է տարածվում, թե իբր ՆԳՆ ոստիկանությունը «հատուկ գործողություններ» է իրականացնում Տավուշի մարզում։ Տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը։
Պաշտպանության նախարարությունը Հայաստան-Ադրբեջան պետական սահմանին իրականացնում է ականազերծման աշխատանքներ։ Նշված աշխատանքների իրականացման շրջանակներում՝ քաղաքացիների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով, ՆԳՆ ոստիկանությունը ականազերծման գոտիներում իրականացնում է ուժեղացված ծառայություն՝ ականապատ գոտիներ քաղաքացիական անձանց մուտքը թույլ չտալու համար:
Հարկ է նշել նաև, որ ուժեղացված ծառայության ընթացքում ՀՀ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի հատկանիշներով իրավախախտում կատարելու համար ոստիկանություն է տարվել 30 անձ, որոնք վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն կազմելուց հետո ազատ են արձակվել։

Полиция не проводила "спецопераций" в Тавушской области – МВД Армении 05/02/2024 15:09 | Лента новостей
Полиция не проводила «спецопераций» в Тавушской области, завили в МВД Армении.
"В СМИ муссируется дезинформация о том, что полиция МВД якобы проводит "спецоперации" в Тавушской области. Информация не соответствует действительности", - говорится в заявлении МВД.
В ведомстве указали, что министерство обороны проводит работы по разминированию на армяно-азербайджанской государственной границе. В рамках реализации указанных работ, с целью обеспечения безопасности граждан, полиция несет усиленную службу в зонах разминирования, чтобы предотвратить доступ гражданских лиц на заминированные участки.
В МВД также отметили, что за правонарушения по статье 182 Кодекса об административных правонарушениях в полицию были доставлены 30 человек. После составления протокола об административном правонарушении они были отпущены на свободу.