Հայաստանն ու Ադրբեջանը հաստատել են մասնակցությունը Ալմաթիի բանակցություններին 04/30/2024 21:45 | Միջազգային լրահոս
Հայաստանն ու Ադրբեջանը հաստատել են իրենց մասնակցությունը Ղազախստանում ընթացող բանակցություններին, դրանց անցկացման օրը կհայտարարվի լրացուցիչ, երեքշաբթի ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է Ղազախստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Այբեկ Սմադիյարովը:
«Ադրբեջանի և Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարների բանակցությունները տեղի կունենան Ալմաթիում։ Երկու կողմերն էլ հաստատել են իրենց մասնակցությունը։ Անցկացման ամսաթիվը կտեղեկացվի լրացուցիչ», - ասել է Սմադիյարովը։
Ղազախստանում երկու երկրների բանակցությունների անցկացման գաղափարն առաջարկել է այդ հանրապետության նախագահ Կասիմժոմարտ Տոկաևը վերջերս Հայաստան և Ադրբեջան կատարած այցերի ժամանակ:

Ереван и Баку подтвердили участие в переговорах в Казахстане 05/01/2024 09:24 | Политика
Армения и Азербайджан подтвердили свое участие в переговорах в Казахстане, дата их проведения будет объявлена дополнительно, сообщил РИА Новости во вторник официальный представитель МИД Казахстана Айбек Смадияров.
"Переговоры глав МИД Азербайджана и Армении состоятся в Алматы. Обе стороны подтвердили свое участие. Дата проведения будет сообщена дополнительно", - приводит агентство слова Смадиярова.
Накануне пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян сообщила, что есть предварительная договоренность о встрече министров Армении и Азербайджана по предложению казахстанской стороны, конкретизировано, что она пройдет в Алматы.