Ցանկացած օտարերկրյա հաղորդում կոշտ վերաբերմունքի կարժանանա, եթե կասկածի տակ դնի ՀՀ ինքնիշխանությունը. ՀՌՀ նախագահ 04/30/2024   15:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում հեռարձակվող ցանկացած օտարերկրյա հաղորդում կոշտ վերաբերմունքի կարժանանա Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի կողմից, եթե ատելություն տարածի Հայաստանի և ժողովրդի նկատմամբ, սադրիչ գործողություններով զբաղվի:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Հակոբյանը խորհրդարանում Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի 2023 թվականի գործունեության մասին տարեկան հաղորդումը ներկայացնելիս:
«Ցանկացած օտարերկրյա հաղորդում, հաղորդաշար համապատասխան և կոշտ վերաբերմունքի կարժանանա մեր կողմից, եթե ատելություն տարածի մեր պետության և ժողովրդի նկատմամբ, միջամտի մեր ներպետական խնդիրներին, կասկածի տակ դնի մեր ինքնիշխանությունը, սադրիչ գործողություններով զբաղվի»,–ասաց Տիգրան Հակոբյանը:
Նա ընդգծեց, որ սա հանձնաժողովի սկզբունքն է:
15:13 30/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է ԵՀ Հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրենին
12:39 30/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ջուրը թափեց սեղանին՝ ցույց տալու, թե ինչ է անում Տավուշում
12:23 30/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունը հայտարարել է, որ չի կարող երաշխավորել սահմանազատման ենթարկված տարածքի «հայկական հատվածի» բնակիչների անվտանգությունը. հայտարարություն

Любая зарубежная передача удостоится жесткой реакции, если будет ставить под сомнение суверенитет Армении - Акопян 04/30/2024 16:16 | Лента новостей
Любая зарубежная программа, которая транслируется в Армении, удостоится жесткой оценки со стороны Комиссии по телевидению и радио, если будет распространять ненависть к Армении и ее народу, совершать провокационные действия. Об этом, как сообщает Арменпресс, заявил председатель Комиссии по телевидению и радио Тигран Акопян, представляя в парламенте годовой отчет о деятельности КТР за 2023 год.
“Любая зарубежная программа, передача удостоится адекватного и жесткого отношения с нашей стороны, если будет распространять ненависть к нашему государству и народу, вмешиваться в наши внутренние проблемы, ставить под сомнение наш суверенитет, заниматься провокационными действиями”, - сказал Тигран Акопян.