Լոնդոնում սամուրայի թրով տղամարդը հարձակվել է անցորդների վրա. 5 մարդ է վիրավորվել 04/30/2024   15:01  |  Միջազգային լրահոս
Լոնդոնի արևելքում մի քանի մարդ վիրավորվել է սամուրայի թրով զինված տղամարդու հարձակման հետևանքով։ Այս մասին Риа Новости-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում է Metropolitan Police-ը։
Ոստիկանություն է կանչվել տեղական ժամանակով մոտավորապես 7:00-ին։ Գերատեսչության տվյալներով՝ տղամարդը հարձակվել է անցորդների և երկու ոստիկանների վրա, մի քանի հոգի կտրած վերքեր են ստացել։ Ոստիկանությունը տեղի ունեցածը չի կապում ահաբեկչության հետ։
Ըստ ականատեսների՝ «տղամարդը սամուրայի թրով վազելի է եղել» և «չորս հոգու կտրած վերքեր է հասցրել», մինչ այդ նա ֆուրգոնով բախվել է շինության։
Մոտակայքում գտնվող Hainault մետրոյի կայանը փակվել է ոստիկանության հետաքննության պատճառով։
Միջադեպի հետևանքով հինգ մարդ հոսպիտալացվել է։
16:23 24/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԼոնդոնում նժույգների թագավորական գվարդիայի 5 ձի «դիմել է փախուստի». կան վիրավորներ
18:35 19/04/2024  |  ՔաղաքականԻսրայելի օդային հարձակումն Իրանի վրա իրականացվել է Նախիջևանից և Ղարաբաղից. լրատվամիջոցներ
17:08 18/04/2024  |  ԱնցուդարձՔանյե Ուեսթը կասկածվում է տղամարդու վրա հարձակվելու մեջ
19:40 07/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվայի մարզում անհայտ անձինք հարձակվել են ոստիկանների վրա. նրանցից մեկը, ենթադրաբար, սպանվել է
12:22 27/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՀանովերում հարձակվել են Թուրքիայի գլխավոր հյուպատոսության վրա
13:22 05/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՌԴ Բելգորոդի մարզում ԱԹՍ-ներով հարձակում է իրականացվել նավթային բազայի վրա

Мужчина с самурайским мечом напал на прохожих в Лондоне, есть раненые 04/30/2024   15:27  |  Международные новости
Несколько человек в восточной части Лондона получили ранения в результате нападения мужчины, вооружённого мечом, сообщает РИА Новости со ссылкой на столичную полицию.
"Полиция и другие экстренные службы находятся в (районе — ред.) Хейнот, восточный Лондон, в связи с серьезным инцидентом, в результате которого был задержан мужчина с мечом", - говорится в пресс-релизе правоохранителей.
Полицию вызвали примерно в 7.00 по местному времени. Как сообщили в ведомстве, мужчина напал на прохожих и двух полицейских, несколько человек получили резаные раны. Полиция не связывает инцидент с терроризмом.
По словам очевидцев, которые приводит газета Telegraph, "мужчина бегал с самурайским мечом" и "нанёс резаные раны четырем людям", перед этим он врезался за рулем фургона в здание.
Ближайшая станция метро Хейнот (Hainault) была закрыта в связи с полицейским расследованием, сообщил оператор лондонского транспорта (TfL) в соцсети X.
В результате инцидента госпитализированы пять человек, сообщила в соцсети X служба скорой помощи Лондона.