Նիկոլ Փաշինյանը Ծիծեռնակաբերդում հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին 04/24/2024 10:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցել Մեծ եղեռնի 1,5 միլիոն զոհերի հիշատակին: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Նիկոլ Փաշինյանը ծաղկեպսակ է դրել հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:

Пашинян в Цицернакаберде почтил память жертв Геноцида армян 04/24/2024   10:48  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в связи с 109-й годовщиной Геноцида армян посетил мемориальный комплекс в Цицернакаберде и почтил память 1,5 млн. жертв "Мец Егерна". Об этом сообщает аппарат премьер-министра РА.
Премьера Армении сопровождали президент Ваагна Хачатурян, спикер Национального Собрания Ален Симонян и другие официальные лица.
Никол Пашинян возложил венок к мемориалу и цветы вечному огню, увековечивающему память жертв Геноцида армян.
14:44 12/04/2024  |  Лента новостейНаблюдательный совет округа Лос-Анджелес объявил 24 апреля Днем памяти жертв Геноцида армян