Տեղի ունեցող գործընթացը որևէ կապ չունի իրական սահմանազատման հետ. այն պայմանավորված է քաղաքական անթույլատրելի որոշումներով ու զուրկ է իրավական հիմքերից. Թաթոյան 04/23/2024 12:17 | Սոցիալական ցանցեր
Բարձունք / Bardzunk կրթական կենտրոնում ներկայացրել եմ ՀՀ պետական սահմանի որոշման սկզբունքները և Հայաստանի անվտանգության ապահովման կոնկրետ խնդիրները: Այս մասին գրել է ՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը.
«Տեղի ունեցող գործընթացը որևէ կապ չունի իրական սահմանազատման հետ. այն պայմանավորված է քաղաքական անթույլատրելի որոշումներով ու զուրկ է իրավական հիմքերից։ Այս ամենի հետ միասին, այն սկզբունքային առումով է հակասում սահմանների որոշման միջազգային սկզբունքներին։
Սահմանազատում երկրի և մարդու անվտանգության, օրինական շահերի ու իրավունքների հաշվին ու մարդուց կտրված տեղի ունենալ չի կարող»։

Текущий процесс не имеет ничего общего с реальной делимитацией и противоречит международным принципам определения границ - Татоян 04/23/2024 13:01 | Social Media
Текущий процесс не имеет ничего общего с реальной делимитацией границы между Арменией и Азербайджаном. Об этом заявил бывший омбудсмен Армении, директор фонда "Татоян" Арман Татоян.
В образовательном центре Bardzunk Татоян представил принципы определения госграницы и конретные задачи по обеспечению безопасности Армении.
"Текущий процесс не имеет ничего общего с реальной делимитацией границы. Он обусловлен недопустимыми политическими решениями и лишен правовых оснований. Наряду со всем этим он в принципиальном плане противоречит международным принципам определения границ", – написал Татоян в осцсети Facebook.
Он подчеркнул, что делимитация не может происходить за счет безопасности страны и людей, их законных интересов и прав. в отрыве от народа.