Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին երկրների փորձագիտական խմբերը սկսել են կոորդինատների ճշտման գործընթացը՝ հիմնվելով տեղում գեոդեզիական չափումների վրա. կառավարություն 04/23/2024   11:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի 8-րդ հանդիպման արդյունքներով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն՝ 2024 թվականի ապրիլի 23-ին Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանին երկրների փորձագիտական խմբերը սկսել են կոորդինատների ճշտման գործընթացը՝ հիմնվելով տեղում գեոդեզիական չափումների վրա։ Այս մասին հայտնում են Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
18:22 22/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը օտարերկրյա պետություններում Սփյուռքի գործերի 2 հանձնակատար է նշանակել
18:06 22/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի հանրային դատը՝ ուղիղ
17:50 22/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՏոյվո Կլաարը ևս մեկ անգամ նշել է, որ ԵՄ-ն լիովին աջակցում է Հայաստան-Ադրբեջան բանակցային գործընթացին
15:24 22/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՁեր հարուստ փորձն անմնացորդ ծառայեցնում եք Հայաստանի Հանրապետության պետական շահերի պաշտպանությանն ու սպասարկմանը. Փաշինյանը շնորհավորել է Վահագն Խաչատուրյանին

На границе между Арменией и Азербайджаном экспертные группы двух стран приступили к процессу уточнения координат на местности – правительство РА 04/23/2024 11:53 | Лента новостей
На границе между Арменией и Азербайджаном экспертные группы двух стран приступили к процессу уточнения координат на основании геодезических измерений на местности. Об этом говорится в сообщении правительства Армении.
"В соответствии с договоренностями по итогам 8-ой встречи Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения, 23 апреля 2024 года на границе между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения экспертные группы стран приступили к процессу уточнения координат на основании геодезических измерений на местности", - говорится в сообщении для СМИ.