Ջահերով երթ. այսօր Երեւանում ժամը 19։00-ից սկսած փակ են լինելու փողոցներ 04/23/2024 12:51 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հայոց ցեղասպանության 109-րդ տարելիցի կապակցությամբ՝ ջահերով երթի մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու համար ապրիլի 23-ին, ժամը 19․00-ից, կսահմանափակվի երթևեկությունը մայրաքաղաքի մի շարք փողոցներում։ Մասնավորապես, մասնակի կարգելվի երթևեկությունը Հանրապետության հրապարակում, Ամիրյան փողոցում, Մաշտոցի և Բաղրամյան պողոտաներում, Օրբելու և Կիևյան փողոցներում։
Հայոց ցեղասպանության 109-րդ տարելիցի կապակցությամբ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում կայանալիք ոգեկոչման արարողության մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ապրիլի 24-ին, ժամը 06.00-ից, կարգելվի երթևեկությունը Լենինգրադյան փողոցից Ծիծեռնակաբերդի խճուղի ուղղությամբ, Իսակովի և Աթենքի փողոցների խաչմերուկից Աթենքի փողոց ուղղությամբ, Հրազդանի կիրճի Երևանի ՀԷԿ-ի հարակից կամրջից Իսակովի պողոտա ուղղությամբ, Վերֆելի փողոցը՝ դեպի Բրազիլիայի հրապարակ ուղղությամբ։
Բացի այդ, նույն օրը, ժամը 8․30-ից 11․00-ն, պետական արարողական միջոցառման մասնակիցների անվտանգությունը ապահովելու նպատակով փակ է լինելու մուտքը դեպի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։

Ряд улиц в Ереване будут перекрыты в связи с факельным шествием в память о жертвах Геноцида армян 04/23/2024   13:20  |  Информационная платформа
В связи с 109-й годовщиной Геноцида армян 23 апреля с 19:00 движение транспорта на ряде улиц Еревана будет ограничено в целях обеспечения безопасности участников факельного шествия. В частности, будет частично перекрыто движение на площади Республики, улице Амиряна, проспектах Маштоца и Баграмяна, улицах Орбели и Киевян.
Для обеспечения безопасности участников церемонии поминовения, которая будет проходить в мемориальном комплексе Цицернакаберд в связи со 109-й годовщиной Геноцида армян, 24 апреля с 06:00 будет запрещено движение транспорта с улицы Ленинградян в направлении Цицернакабердского шоссе, от пересечения улиц Исакова и Атенка в направлении улицы Атенк, от моста близ Ереванской ГЭС в Разданском ущелье в направлении проспекта Исакова, на улице Верфеля в направлении площади Бразилии.
Кроме того, в этот же день с 8:30 до 11:00 в целях обеспечения безопасности участников государственной церемонии вход в мемориальный комплекс Цицернакаберд будет закрыт.
14:44 12/04/2024  |  Лента новостейНаблюдательный совет округа Лос-Анджелес объявил 24 апреля Днем памяти жертв Геноцида армян
13:56 12/04/2024  |  Лента новостейВ Сиднее 21 апреля пройдет Марш справедливости с участием армян, греков и ассирийцев
15:18 17/01/2024  |  Лента новостейДелегация Национального совета Австрии почтила память жертв Геноцида армян
16:14 20/12/2023  |  Политика"Серые волки" в Кельне заставили демонтировать мемориал жертвам Геноцида армян