24-ամյա մոսկվացուն սպանած ադրբեջանցու բնակարանից հայտնաբերվել է ավելի քան 44 մլն ռուբլի և 300 հազար դոլար 04/19/2024   13:25  |  Միջազգային լրահոս
Մոսկվայում աղմկահարույց սպանության մեջ կասկածվող ադրբեջանցու բնակարանից առգրավվել է 44 մլն ռուբլի և 300 հազար դոլար։ Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով ՌԴ Քննչական կոմիտեի կենտրոնական շտաբի վրա։
Ինչպես գրում է Telegram 112 ալիքը՝ սա կարող է լինել հանցախմբի ընդհանուր ֆոնդը։
Հիշեցնենք, որ երեկ Ադրբեջանի 21-ամյա քաղաքացին անհարմար վայրում կայանել է իր ավտոմեքենան, իսկ 24-ամյա մոսկվացին նկատողություն է արել նրան։ Արդյունքում ադրբեջանցին հարձակվել է մոսկվացու վրա, ծեծել ու դանակի հարվածներ հասցրել, ինչի հետևանքով 24-ամյա տուժածը հիվանդանոցում մահացել է, իսկ հանցագործը դիմել է փախուստի։
Ըստ ՌԴ Քննչական կոմիտեի՝ կասկածյալն անօրինական է բնակվում Ռուսաստանում, նրա ժամանակավոր գրանցումն ավարտվել է փետրվարին։ Ձերբակալվել են կասկածյալի հայրն ու ընկերը։
12:37 19/04/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանել էր կապանցուն, ապա դիակը այրել և թաղել իր այգում
15:57 17/04/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԼոռիում 24-ամյա երիտասարդը սեռական բնույթի բռնի գործողություններ էր կատարել 93-ամյա կնոջ նկատմամբ, հետո՝ ծեծելով սպանել
16:47 15/04/2024  |  Քրեական խրոնիկոնԱրագածոտնի մարզի Ավան բնակավայրի բնակչի սպանության մեղադրանքով կալանավորվել է վերջինիս համագյուղացին
21:47 07/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԱրցախի դեմ վերջին ռազմական գործողության ժամանակ վիրավորված ադրբեջանցի սպան այսօր մահացել է
19:29 05/04/2024  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվայում կալանավորել են «Կրոկուսի» ահաբեկչության գործով եւս մեկ անձի

В квартире азербайджанца, зарезавшего москвича, нашли более 44 млн рублей и $300 тысяч 04/19/2024 11:44 | Международные новости
В квартире подозреваемого в резонансном убийстве в Москве изъяли 44 миллиона рублей и 300 тысяч долларов, сообщает РИА Новости со ссылкой на столичный главк СК в Telegram-канале.
"В рамках расследования уголовного дела об убийстве молодого человека на юго-востоке Москвы следователями столичного Следственного комитета проведены неотложные следственные действия. Сегодня в ночное время в ходе обыска в квартире подозреваемого обнаружена и изъята крупная сумма наличных денежных средств — свыше 44 миллионов рублей и 300 тысяч долларов США", — говорится в публикации.
Следствие установит принадлежность денег, а также проверит законность их получения и оборота. Как пишет Telegram-канал 112 со сылкой на свой источник, это может быть воровской общак.
В среду 21-летний гражданин Азербайджана припарковал автомобиль на тротуаре у подъезда дома на Краснодарской улице. Это вызвало недовольство 24-летнего москвича, который сделал водителю замечание. Тот напал на мужчину, избил его, а после ударил ножом в живот. От полученных травм потерпевший умер в больнице, преступник скрылся.
По данным СК, подозреваемый живет в России нелегально. Как рассказал РИА Новости источник, временная регистрация у него закончилась в феврале. Кроме того, задержаны отец и друг подозреваемого, с ними работают следователи.
Ведомство переквалифицировало дело со статьи "Убийство" на "Убийство, совершенное группой лиц из хулиганских побуждений". Столичная прокуратура сообщала об обнаружении второй машины, на которой скрывался предполагаемый преступник.