Ադրբեջանական ԶԼՄ–ներում հրապարակված թուղթը կեղծ է, նման հարցեր բրյուսելյան հանդիպման օրակարգում չեն եղել. ՀՀ ԱԳՆ 04/18/2024 17:59 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներում հրապարակված թուղթը կեղծ է, նման հարցեր Բրյուսելյան հանդիպման օրակարգում չեն եղել։ Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը՝ ի պատասխան ԶԼՄ-ներից ստացված հարցումների։
«Իրականում Բրյուսելյան հանդիպումը Հայաստանի դիմակայունության ու տնտեսության դիվերսիֆիկացիայի մասին էր, ինչի շուրջ անտեղի աղմուկ է ստեղծվել, որը և չի համապատասխանում իրականությանը: Ադրբեջանական լրատվամիջոցներում հրապարակված թուղթը կեղծ է, նման հարցեր Բրյուսելյան հանդիպման օրակարգում չեն եղել»,- նշել է Բադալյանը:
Նրա փոխանցմամբ՝ Բրյուսելում քննարկված հարցերի ամբողջ օրակարգն արտահայտված է հանդիպումից հետո տարածված համատեղ մամուլի հաղորդագրության մեջ:
«Մամուլի հաղորդագրության օրակարգից դուրս նշված ցանկացած պնդում կեղծ է: Բրյուսելյան հանդիպմանը գաղտնի օրակարգ չի եղել: Բրյուսելյան գործընթացն ամբողջովին թափանցիկ է եղել և շարունակելու է մնալ այդպիսին»,- նշել է նա:

Опубликованный в азербайджанских СМИ документ - фальшивка, подобные вопросы не стояли на повестке дня встречи в Брюсселе – МИД Армении 04/18/2024   18:22  |  Актуальная тема
Опубликованный в азербайджанских СМИ документ - фальшивка, подобные вопросы не стояли на повестке дня встречи высокого уровня Армения-ЕС-США, соотоявшейся 5 апреля в Брюсселе. Об этом заявила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян в ответ на запросы СМИ.
"В действительности брюссельская встреча была об устойчивости Армении и диверсификации экономики, вокруг которой был создан неуместный шум, не соответствующий действительности. Опубликованный в азербайджанских СМИ документ является фейком, подобные вопросы не стояли на повестке дня встречи в Брюсселе", - отметила в ответ Бадалян.
Она указала, что все повестка обсуждавшихся в Брюсселе вопросов отражена в совместном пресс-релизе, опубликованном по итогам встречи.
"Любое утверждение, сделанное вне повестки дня пресс-релиза, является ложным. Никакой секретной повестки дня на встрече в Брюсселе не было. Брюссельский процесс был полностью прозрачным и будет оставаться таковым и дальше", - отметила Бадалян.