ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի նախագահին 04/17/2024 12:23 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Իմ ջերմ շնորհավորանքներն եմ հղում Ձեզ և Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին Սիրիայի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանը խորապես արժևորում է Սիրիայի հետ բարեկամության, վստահության, փոխադարձ հարգանքի վրա խարսխված բարեկամական հարաբերությունները, որոնք ամուր հիմք են հանդիսանում ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում փոխշահավետ և արդյունավետ համագործակցությունը զարգացնելու համար:
Լիահույս եմ, որ այս դժվարին օրերին, երբ պետությունների ու ազգերի խաղաղ գոյակցությունն ու ներդաշնակ փոխգործակցությունը լրջորեն վտանգված են, հայ-սիրիական դարերով փորձված բարեկամական հարաբերությունները կշարունակեն փոխադարձ վստահության ու կառուցողականության օրինակ ծառայել միջազգային հարաբերությունների ոլորտում:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երջանկություն, իսկ Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղ և բարեկեցիկ կյանք»:

Пашинян – Асаду: Армения высоко ценит дружественные отношения с Сирией 04/17/2024   12:32  |  Лента новостей
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Сирийской Арабской Республики Башару Асаду в связи с Национальным праздником страны. В послании, которое приводит пресс-служба правительства, говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Сирии по случаю национального праздника - Дня независимости Сирийской Арабской Республики.
Армения высоко ценит основанные на дружбе, доверии и взаимном уважении дружественные отношения с Сирией, которые являются прочной основой для развития взаимовыгодного и эффективного сотрудничества как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних платформ.
Надеюсь, что в эти трудные дни, когда мирное сосуществование и гармоничное взаимодействие государств и народов находятся под серьезной угрозой, многовековые армяно-сирийские дружественные отношения продолжат служить примером взаимного доверия и конструктивности в сфере международных отношений.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и счастья, а дружественному народу Сирии – мирной и благополучной жизни”.
10:04 16/11/2023  |  Лента новостейПрезидент Сирии: проблемы Армении нам не чужды, и мы стоим рядом с Арменией в преодолении вызовов