Վարչապետի շնորհավորական ուղերձը Իսլանդիայի վարչապետին 04/16/2024 15:33 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսլանդիայի վարչապետ Բյարնի Բենեդիկթսոնին՝ պաշտոնը ստանձնելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Իսլանդիայի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություն Ձեր բարձր առաքելության իրականացման գործում։
Վերահաստատում եմ Հայաստանի անկեղծ ցանկությունը՝ զարգացնելու Իսլանդիայի հետ փոխշահավետ համագործակցությունը բոլոր հնարավոր ուղղություններով և տարբեր հարթակներում՝ հիմնված բարեկամության, վստահության և փոխադարձ հարգանքի վրա։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք նոր մակարդակի բարձրացնել մեր համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Իսլանդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և խաղաղություն»։

Пашинян заявил о желании Армении развивать сотрудничество с Исландией по всем возможным направлениям 04/16/2024   16:16  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Исландии Бьярни Бенедиктссону по случаю вступления в должность. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА. В послании говорится:
“Сердечно поздравляю Вас с назначением на пост премьер-министра Исландии и желаю успехов в выполнении Вашей высокой миссии.
Подтверждаю искреннее желание Армении развивать основанное на дружбе, доверии и взаимном уважении взаимовыгодное сотрудничество с Исландией по всем возможным направлениям и на различных платформах.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем поднять наше сотрудничество на новый уровень во всех сферах, представляющих взаимный интерес.