Մելանի Ջոլին ողջունել է առաջին կանադացի փորձագետի միանալը ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելությանը 04/16/2024 12:20 | ԼՐԱՀՈՍ
Կանադայի արտաքին գործերի նախարար Մելանի Ջոլին ողջունել է առաջին կանադացի փորձագետ Ալեքսանդր Գրուշևսկու միանալը Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելությանը։ Այս մասին Կանադայի ԱԳ նախարարը գրառում է կատարել X-ի իր միկրոբլոգում:
«Վերադառնալով անցյալ տարվա իմ այցից (խմբ․ 2023 թվականին այցելել է Հայաստան)՝ առանցքային առաջնահերթություն էր Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության ապահովման ուղիների ուսումնասիրությունը, ներառյալ Հայաստանի տարածքային ամբողջականության նկատմամբ հարգանքը։ Ողջունում ենք մեր առաջին փորձագետ Ալեքսանդր Գրուշևսկու միանալը Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելությանը»,- նշել է նա։
Նախօրեին հայտնի դարձավ, որ Հայաստանում գործող Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելությանն է միացել առաջին կանադացի մասնագետը։

Мелани Жоли приветствовала новость о присоединении первого канадского эксперта к миссии ЕС в Армении 04/16/2024   12:31  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Канады Мелани Жоли приветствовала новость о присоединении первого канадского эксперта к гражданской наблюдательной миссии ЕС в Армении.
"По возвращении из прошлогоднего визита (визит в Армению в 2023 году – прим.ред.) ключевым приоритетом было изучение путей обеспечения стабильности и безопасности на Южном Кавказе, в том числе уважения территориальной целостности Армении. Мы приветствуем новость о присоединении нашего первого эксперта Александра Грушевского к миссии ЕС в Армении", - написала Жоли в своем микроблоге в соцсети  X.
Накануне стало известно, что к миссии ЕС в Армении присоединился первый канадский эксперт.
18:07 08/04/2024  |  Лента новостейГенсек СЕ заявила Пашиняну, что проект "Перекресток мира" может стать важной предпосылкой мирного процесса между Арменией и Азербайджаном