Երևանի ոստիկանապետը մեր մոտ է. Երեխաների մոտ մի փոքր պանիկա կար, արդեն անցել է. Երևանի թիվ 132 դպրոցում դասապրոցեսը շարունակվում է 04/12/2024 11:38 | ԼՐԱՀՈՍ
Երեխաների մոտ մի փոքր պանիկա կար, բայց հիմա բոլորն հանգստացել են, համոզվել են, որ անհանգստանալու խնդիր չկա։
Այս մասին «Փաստինֆոյի» հետ զրույցում հայտնեցին Ծովակալ Իսակովի անվան Երևանի թիվ 132 դպրոցից՝ անդրադառնալով «Տելեգրամ» ալիքներով տարածվող ահաբեկչության մասին տեղեկատվությանը։
«Անձամբ Երևանի ոստիկանապետն է այստեղ։ ԱԱԾ և ոստիկանության ներկայացուցիչներ են եղել նաև, ստուգումներ են արել, ամեն բան կարգին է։ Դասապրոցեսը նորմալ շարունակվում է»։
Անդրանիկ Մարգարյանի անվան թիվ 29 ավագ դպրոցից նույնպես հայտնեցին, որ տեղեկատվությունը հերքվել է ու դպրոցում բնականոն աշխատանքը շարունակվում է։
«Ոստիկանություն եղել է դպրոցում, մենք նաև տեսուչ ունենք, քաղապաշտպանության աշխատակից։ Նրանք դպրոցի ներսից են հսկողություն իրականացնում, իսկ ոստիկաներն այս պահին էլ հսկոում են դպրոցի դրսից»։
Նիկոլ Աղբալյանի անվան թիվ 19 դպրոցից հայտնեցին, որ դպրոցում դասապրոցեսը շարունակվում է, խուճապ չկա։
«Տելեգրամ» ալիքներով տարածվող տեղեկատվությունն ուսումնասիրվում է իրավապահների կողմից:ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնել էին, որ Հայաստանի դպրոցներում բնականոն դասապրոցեսի կազմակերպման առումով անհանգստանալու հիմքեր չկան։

Глава полиции Еревана был у нас: в столичной школе заявили, что учебный процесс продолжается, повода для беспокойства нет 04/12/2024   12:42  |  Лента новостей
Среди детей наблюдалась небольшая паника, но всех успокоили, заверили, что повода для беспокойства нет. Об этом "ФактИнфо" сообщили в ереванской школе №132 имели Адмирала Исакова, комментируя появившиеся в Telegram сообщения о якобы готовящемся теракте.
"Сам начальник полиции Еревана приходил. Были также представители СНБ и полиции, провели проверку. Все в порядке. Учебный процесс проходят в нормальном режиме", - заявили в школе.
В столичной школе № 29 имени Андраника Маргаряна также сообщили, что информация была опровергнута,  работа в школе продолжается в штатном режиме.
"Полиция была в школе. У нас также есть инспектор, сотрудник сферы гражданской обороны. Они осуществляют контроль внутри школы. А полиция осуществляет надзор за пределами школы", - заявили в учебном заведении.
В столичной школе имени Никола Агбаляна сообщили, что учебный процесс продолжается, никакой паники нет.
Распространенные в Telegram сообщения изучаются правоохранителями. в МОКС Армении заявили, что оснований для беспокойства в плане организации учебного процесса в школах Армении в штатном режиме нет.