Ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարել Շերեմետևոյում՝ օդաչուների խցիկում այրվածի հոտի պատճառով 04/12/2024   13:17  |  Միջազգային լրահոս
Airbus-ի ուղևորատար օդանավը արտակարգ հարկադիր է կատարել Մոսկվայի Շերեմետևո օդանավակայանում՝ օդաչուների խցիկում այրվածի հոտի պատճառով։ Այս մասին հայտնում է ТАСС-ը՝ վկայակոչելով ավիացիոն ծառայություններին։
«Սոչիից Մոսկվա թռչող Airbus A-320 ինքնաթիռը արտակարգ վայրէջք է կատարել «Շերեմետևո» օդանավակայանում՝ օդաչուների խցիկում այրված հոտի պատճառով»,- ասել է գործակալության աղբյուրը։
Ինքնաթիռը բարեհաջող վայրէջք է կատարել Մոսկվայի ժամանակով 09:19-ին։
14:00 25/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՍտամբուլ թռչող ինքնաթիռը ոչ ադեկվատ ուղևորի պատճառով հարկադիր վայրէջք է կատարել Վոլգոգրադում
18:00 11/03/2024  |  Միջազգային լրահոսԼկտի պահվածքով աղջիկը չհասավ Սոչի. նրան իջեցրել են ինքնաթիռից
12:38 08/03/2024  |  Արտակարգ պատահարներՍան Ֆրանցիսկոյից Ճապոնիա թռչելիս ինքնաթիռը կորցրել է անվադողը (տեսանյութ)
14:35 17/02/2024  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանից Բարսելոնա թռչող ինքնաթիռը ռումբի առկայության ահազանգի պատճառով հետ է վերադարձել Քութայիսի. կա ձերբակալված
17:27 19/01/2024  |  ԱնցուդարձՄոսկվայի ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարել կատաղի ուղևորի պատճառով
10:36 02/09/2023  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրցախի ՊԲ ստորաբաժանումները չեն ճշնել քաղաքացիական օդանավերի GPS տեղորոշման համակարգը. Ադրբեջանը հերթական ստահոդ հաղորդագրությունն է տարածել

Летевший из Сочи в Москву самолет совершил экстренную посадку в Шереметьево из-за запаха гари в кабине пилотов 04/12/2024   11:16  |  Международные новости
Пассажирский Airbus совершил экстренную посадку в Шереметьево из-за запаха гари в кабине пилотов, сообщает ТАСС со ссылкой на авиационные службы.
"Самолет Airbus A-320, выполнявший рейс из Сочи в Москву, совершил экстренную посадку в аэропорту Шереметьево по причине запаха гари в кабине пилотов", - сказал собеседник агентства. Борт благополучно приземлился в 09:19 мск.
15:13 08/04/2024  |  Международные новостиУ самолета в США при взлете оторвалась обшивка двигателя, инцидент попал на видео