Ելնում ենք նրանից, որ Հայաստանի հետ մեր երկկողմ հարաբերությունների դժվար պահերը լուծում կգտնեն երկխոսության շրջանակներում. Պեսկով 04/10/2024   14:57  |  Քաղաքական
Մոսկվան ակնկալում է, որ Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի միջև հարաբերություններում առկա բարդ պահերը կլուծվեն երկխոսության միջոցով։ Այս մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Նշենք ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այսօր ԱԺ-ում հայտարարել էր, որ «Հայաստանը ոչ մի սխալ քայլ չի արել Ռուսաստանի հետ հարաբերություններում, սակայն նկատելով, որ հակառակ դեպքերը, ցավոք, բազմաթիվ են։
«Մենք հուսով ենք, որ ամենաբարձր մակարդակով առաջնորդները հնարավորություն կունենան քննարկել այս ամենը։ Բացի այդ, երկխոսություններ են ընթանում աշխատանքային մակարդակով և, իհարկե, ելնում ենք նրանից, որ մեր երկկողմ հարաբերությունների բոլոր դժվար պահերը, որոնք վերջերս են ի հայտ եկել, լուծումը կգտնեն նման երկխոսության շրջանակներում»,- ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։
14:57 05/04/2024  |  ՔաղաքականԿրեմլը Փաշինյանի կողմից այսօր չլսեց անդրատլանտյան ինտեգրման թեման քննարկելու մտադրության մասին. Պեսկով
12:54 26/03/2024  |  ՔաղաքականՀայաստանի հետ հարաբերությունները նույնիսկ ավելին են, քան եղբայրականը, բայց դրանք բարդ շրջան են ապրում. Պեսկով
15:15 22/03/2024  |  Միջազգային լրահոսՊեսկովը պարզաբանել է՝ ինչ նկատի ուներ՝ ասելով, որ Ռուսաստանը պատերազմի մեջ է
15:02 13/03/2024  |  ՔաղաքականՄոսկվան արձագանքել է ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու հնարավորության մասին Փաշինյանի հայտարարություններին

В Кремле исходят из того, что все сложные моменты в отношениях Армении и РФ будут находить свое разрешение в рамках диалога 04/10/2024   14:29  |  Политика
Москва рассчитывает, что сложные моменты в отношениях РФ и Армении будут находить свое разрешение в рамках диалога. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, отвечая на вопрос ТАСС.
Ранее премьер-министр РА Никол Пашинян заявил, что "Армения в отношениях с Россией не сделала ни одного неверного шага, однако отметил, что обратные случаи, к сожалению, многочисленны".
"Надеемся, что на высшем уровне лидеры будут иметь возможность все это обсудить. Кроме того, проходят диалоги на рабочем уровне. И, конечно, мы исходим из того, что все сложные моменты наших двусторонних отношений, кои появились за последнее время, будут как раз в рамках такого диалога находить свое разрешение", - сказал представитель Кремля.