ԱԺ-ն սկսել է հերթական նիստերը. օրակարգում է սահմանազատման հարցով հրատապ քննարկում անցկացնելու հարցը (ուղիղ) 04/09/2024 10:24 | Քաղաքական
ԱԺ-ն սկսել է հերթական նիստերը. Օրակարգում ընդգրկված է 25 հարց, այդ թվում ՀՀ կառավարության ծրագրի 2023 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին զեկույցը, որը կքննարկվի ապրիլի 10-ին օրվա առաջին հիմնական նիստում:
Օրակարգում է «Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանական Հանրապետության միջև սահմանազատման եւ սահմանագծման հիմնախնդիրները» հասարակական հետաքրքրություն ներկայացնող թեմայով հրատապ քննարկում անցկացնելու մասին հարցը, որի նախաձեռնողը ընդդիմադիր խմբակցություններն են: Այս հարցի քննարկումը նախատեսված է այսօր՝ ապրիլի 9-ին, օրվա երրորդ հիմնական նիստում:

В парламенте Армении рассмотрят вопрос о проведении срочного обсуждения по теме делимитации 04/09/2024 10:33 | Политика
Стартовала очередные четырехдневные заседания Национального Собрания Армении. На повестке дня – 25 вопросов, в том числе доклад о ходе и результатах выполнения программы правительства на 2023 год. Он будет рассмотрен на заседании, намеченном на 10 апреля.
На повестке дня также вопрос о проведении срочного обсуждения на интересующую общественность тему "Проблемы делимитации и демаркации границы между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой". Дискуссия по этой теме запланирована на 9 апреля.